V lize jsme poprvé prohráli, ale nezklamali jsme

2.12.2006
Pro první porážku v letošním ročníku Ženské basketbalové ligy si naše hráčky dojely do Brna. Na palubovce tamního Gambrinusu však předvedly velice solidní výkon, vždyť ještě v úvodu poslední čtvrtiny ZVVZ USK ztrácel na své hostitelky jen jedenáct bodů.
Gambrinus Brno - ZVVZ USK 86:68 (21:11, 44:35, 60:47) Trenéři Lubor Blažek s Ivanem Benešem se museli obejít bez zraněné podkošové opory Janell Burseové, která se zranila ve čtvrtečním euroligovém střetnutí proti Namuru a bude nám chybět několik týdnů. Přes toto citelné oslabení jsme na Moravě zanechali velice dobrý dojem - vždyť je třeba brát v potaz i skutečnost, že jsme k nejtěžšímu ligovému zápasu nastoupili pouhé dva dny po vítězném duelu v Evropské lize. Na konci 4. minuty jsme sice po koši Nolanové prohrávali už 3:12 a v závěru první části hry narostlo naše manko do hrozivé dvouciferné podoby (6:21), ale přelom prvních dvou čtvrtin jsme díky sedmi bodům Sviatlany Volné a tříbodovému koši Jany Lichnerové vyhráli 10:0 a byli jsme znovu ve hře. Po třinácti minutách hry jsme dokonce snížili na sedmibodový rozdíl (21:28). V dalším průběhu zápasu si Brňanky udržovaly sedmi až sedmnáctibodový náskok, ale definitivně rozhodly o svém triumfu až v závěrečné desetiminutovce. Ze stavu 62:51 ve 32. minutě zvýšily tři minuty před koncem až na 78:60 a bylo jasné, že i podeváté v tomto ligovém ročníku zvítězí. V hostujícím dresu nastřílela šestnáct bodů Sviatlana Volnaya, ovšem proměnila pouze šest z dvaceti střel z pole a tři trestné hody. Třináct bodů se stoprocetní úspěšností přidala Jana Lichnerová (střelba 5/5, z toho trojky 3/3!), deseti body a sedmi doskoky se zapsala do statistik Michaela Pavlíčková (z pole 5/8) a stejný počet bodů nastřílela i Michaela Hartigová (střelba 4/11). Neúčast Janell Burseová se projevila hlavně v podkošových soubojích (doskoky 41- 28, útočné 13 - 6). "S favorizovaným Brnem jsme drželi krok relativně dlouho. Teprve ve čtvrté čtvrtině domácí hráčky zlepšenou obranou a rychlými protiútoky odskočily na dvacetibodový rozdíl," zhodnotil utkání hlavní kouč ZVVZ USK Lubor Blažek. Body: Brno - Youngová 23, Machová 21, Nolanová 19, Večeřová 6, Žirková 6, Vítečková 5, Kováčová 4, Veselá 2 ZVVZ USK - Volnaya 16, Lichnerová 13, Hartigová 10, Pavlíčková 10, Elhotová 8, LeDréanová 7, Mokrošová 4