Skvělé! Namur na kolenou, máme první výhru!

30.11.2006
Své první vítězství v letošním ročníku Evropské ligy vybojovaly basketbalistky ZVVZ USK v dnešním důležitém souboji s belgickým Namurem. V duelu dvou týmů, které dosud ani jednou nevyhrály, jsme předvedli velice zodpovědný výkon, který nakonec vyústil v kýžený premiérový triumf.
ZVVZ USK - Dexia Namur 62:53 (17-16, 18-19, 18-11, 9-7) První poločas byl velice vyrovnaný. Naše hráčky sice vedly po čtyřech minutách hry i díky dvěma košům Sviatlany Volné 6:0, jenže soupeřky své počáteční manko velice rychle dotáhly (8:8) a poté už si ani jeden tým nevypracoval výraznější náskok. Ve zbytku poločasu se obě družstva několikrát vystřídala v mírném vedení a do druhé půle se vstupovalo za nerozhodného stavu 35:35. V polovině třetí čtvrtiny jsme měli šest bodů k dobru (45:39) od té doby už jsme byli neustále o krok vpřed. Necelých šest minut před koncem zvyšovala Markéta Mokrošová přesnou trefou z perimetru na 56:48 a když ve 38. minutě poprvé narostl rozdíl ve skóre na deset bodů (60:50), bylo jasné, že Folimanka bude slavit první vítězství. Sedmnácti body se o něj přičinila Markéta Mokrošová, která proměnila pět z osmi tříbodových pokusů (62,5%) a oba dva trestné hody, navíc doskočila pět míčů - z toho hned čtyři v útoku! Sviatlana Volnaya sice netrefila ani jednu trojku (ale přesto se dostala do dvouciferných čísel a k výhře ZVVZ USK přispěla dvanácti body, sedmi doskoky a třemi asistencemi. Michaela Pavlíčková neproměnila během dvaceti odehraných minut ani jedinou ze tří střel z pole, avšak byla velice platnou hráčkou. Doskočila totiž devět míčů a v této činnosti byla v domácím týmu nejlepší. Osm bodů a sedm doskoků zaznamenala pivotka Janell Burseová, Michaela Hartigová se zapsala do statistik sedmi body a šesti doskoky. Svěřenkyně trenérů Blažka a Beneše měly jednoznačně navrch v podkošových soubojích. Poměr doskoků vyzněl jasně v náš prospěch (45 - 23, útočné doskoky 18 - 10), hostům navíc vůbec nevycházely ani trestné hody (31% - 4/13!!!). Body: ZVVZ USK - Mokrošová 17, Volnaya 12, Burseová 8, Hartigová 7, Daleyová 6, LeDréanová 6, Lichnerová 6 Namur - Parauová 12, Gaitherová 11, Herrscherová 10, Kraayeveldová 6, Szymanska 5, Agabalová 5, Deyaertová 4 Další zápasy skupiny B Bourges - Samara 63:61 Pécs - Salamanca 65:57