USK poráží Lvice

Poslední zápas v Renomia ženské basketbalové lize před Vánoci odehrál ZVVZ USK Praha v Hradci Králové. Tam se utkal s druhým týmem tabulky, domácími Lvicemi.

Tvrdý boj o vedení nabídla první čtvrtina. V té se oba týmy dlouho předháněly o vedení v zápase. Když hosté šli do vedení, domácí hráčky si ho vzápětí vzaly zpátky. Tyto situace se opakovaly až do samého závěru, kde si ZVVZ USK Praha šňůrou 11 bodů vzalo definitivně vedení.

Druhá čtvrtina až tak zajímavá nebyla. Hráčky USK hrály svoji hru a soupeř se nedokázal prosadit tak často jako v předešlé desetiminutovce. Hosté si vypracovali až 28 bodový náskok, který byl v závěru čtvrtiny úspěšnými šestkami Lvic umazán na poločasové skóre 36:62.

Mnohem dramatičtější byl zápas po poločase. Hradecké basketbalistky přitvrdily a nedovolily vysokoškolačkám navýšit skóre. I tak bodový rozdíl umožnil, aby mohla trenérka Natália Hejková protočit sestavu. Každá hráčka ZVVZ USK Praha odehrála přes 12 minut. V takto důležitém utkání je to skvělá porce pro mladé hráčky.

Z pohledu USK byla poslední čtvrtina nejméně produktivní. Dokázaly zapsat jen 18 bodů. Lvice je předčily o jediný bod. To nemohlo nijak ohrozit vysoký bodový rozdíl, který si vysokoškolačky vybudovaly v průběhu utkání.

Vítězství bylo zásluhou několika dvouciferných střelkyň ZVVZ USK Praha. Marija Režan například nastřílela přes 20 bodů, Alysse Thomas utekl double-double o jeden doskok a téměř všechny hráčky se bodově prosadily.

Sokol Hradec Králové – ZVVZ USK Praha 76:103 (20:33, 16:29, 21:23, 19:18)

Body ZVVZ USK Praha:
Režan 22, Thomas 18 (9 dosk.), Elhotová a Jones po 16, Oblak 9, Sklenářová 7, Voráčková 6, Vukosavljević 5, Ouviňa 4, Šípová 0

Nejbližší domácí zápasy

12/02od 18:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
KP Brno
19/02od 19:00 / Kralovka Arena
ZVVZ USK Praha (CZE)
Reyer Venezia (ITA)

1.liga

19/01
Pražská derby

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha129
DSK Levhartice Chomutov37
UMMC Ekaterinburg (RUS)88
ZVVZ USK Praha (CZE)65

AktualityZobrazit vše

26/01
Finále s dvojitým přídavkem pro žabiny
Hradec Králové proti Brnu. Zdánlivě stejně složení pohárového finále jako před rokem mělo vidět kutnohorské publikum. Jenže Lvice, které obhajují zlato z Karlových Varů, vyzvaly Žabiny. Pro ně to mohl být první velký úspěch v jedné ze čtyř soutěží, do kterých letos nastoupily.
24/01
Final Four českého poháru 19/20
Čtyři nejlepší týmy Českého poháru žen a před nimi volná cesta k trůnu. Stačí vyhrát poslední dva zápasy, což se však na víkendovém Final 4 v Kutné Hoře může povést jedinému. Je však jisté, že to bude jeden ze čtveřice KP Brno, Žabiny Brno, Sokol Hradec Králové a BLK Slavia Praha, kdo v neděli v podvečer zvedne nad hlavu pohár pro vítěze?
22/01
Boj o první místo v tabulce
Dva nejproduktivnější týmy Euroligy se dnes utkaly o to, kdo se osamostatní v euroligové tabulce skupiny A na prvním místě. ZVVZ USK Praha bohužel nedokázalo s Jekatěrinburgem držet krok a připisuje si druhou porážku v letošním ročníku Euroligy.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Extraliga U19

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA