USK poráží Lvice

Poslední zápas v Renomia ženské basketbalové lize před Vánoci odehrál ZVVZ USK Praha v Hradci Králové. Tam se utkal s druhým týmem tabulky, domácími Lvicemi.

Tvrdý boj o vedení nabídla první čtvrtina. V té se oba týmy dlouho předháněly o vedení v zápase. Když hosté šli do vedení, domácí hráčky si ho vzápětí vzaly zpátky. Tyto situace se opakovaly až do samého závěru, kde si ZVVZ USK Praha šňůrou 11 bodů vzalo definitivně vedení.

Druhá čtvrtina až tak zajímavá nebyla. Hráčky USK hrály svoji hru a soupeř se nedokázal prosadit tak často jako v předešlé desetiminutovce. Hosté si vypracovali až 28 bodový náskok, který byl v závěru čtvrtiny úspěšnými šestkami Lvic umazán na poločasové skóre 36:62.

Mnohem dramatičtější byl zápas po poločase. Hradecké basketbalistky přitvrdily a nedovolily vysokoškolačkám navýšit skóre. I tak bodový rozdíl umožnil, aby mohla trenérka Natália Hejková protočit sestavu. Každá hráčka ZVVZ USK Praha odehrála přes 12 minut. V takto důležitém utkání je to skvělá porce pro mladé hráčky.

Z pohledu USK byla poslední čtvrtina nejméně produktivní. Dokázaly zapsat jen 18 bodů. Lvice je předčily o jediný bod. To nemohlo nijak ohrozit vysoký bodový rozdíl, který si vysokoškolačky vybudovaly v průběhu utkání.

Vítězství bylo zásluhou několika dvouciferných střelkyň ZVVZ USK Praha. Marija Režan například nastřílela přes 20 bodů, Alysse Thomas utekl double-double o jeden doskok a téměř všechny hráčky se bodově prosadily.

Sokol Hradec Králové – ZVVZ USK Praha 76:103 (20:33, 16:29, 21:23, 19:18)

Body ZVVZ USK Praha:
Režan 22, Thomas 18 (9 dosk.), Elhotová a Jones po 16, Oblak 9, Sklenářová 7, Voráčková 6, Vukosavljević 5, Ouviňa 4, Šípová 0

Nejbližší domácí zápasy

26/09od 17:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
BK ST - U19 Chance
  
 
 

1.liga

17/08
příprava 1.ligy

Aktuální výsledky

 
 
 
 

AktualityZobrazit vše

18/09
ELW začíná na konci listopadu
Jak jsme vás již informovali, kluby a národní federace se měli do pondělí 14. září vyjádřit, ke které variantě se přiklání. I když rozhodování skončilo vyrovnaně (9 týmů a 5 federací zvolilo variantu 1, stejný počet klubů a federací zvolilo variantu 2), sekretariát FIBA Europe rozhodl, že soutěž odstartuje na konci listopadu variantou 1.
15/09
Začíná play-off WNBA
Po všech restrikcích, které se na americké půdě objevily ohledně pandemie koronaviru, se podařilo uspořádat a dohrát základní část WNBA. I díky tomu dneska začíná Play-off. V prvním kole, které se hraje na jedno vítězné utkání, na sebe narazí Washington proti Phoenixu, druhý zápas si zahrají Connecticut s Chicagem.
13/09
Formát ženské Euroligy
Po zasedání boardu FIBA, které se uskutečnilo 1. září, nebylo jasné jak, kdy a v jakém formátu se ženská Euroliga odehraje. Proto FIBA minulé pondělí svolala mimořádnou online konferenci všech týmů, které letos mají právo startovat v nejlepší ženské klubové soutěži včetně basketbalových federací, kterým kluby podléhají.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Naše přípravky na Sofijském náměstí

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA