V Eurolize nás čeká zřejmě klíčový zápas, netradičně od 18:10

29.11.2006
Už jen jedno utkání odehrají naše basketbalisky v Evropské lize a boje v základních skupinách budou ve své polovině. A protože je ZVVZ USK po čtyřech zápasech bez vítězství, stejně jako náš nejbližší soupeře Namur, důležitost vzájemného souboje netřeba nějak zvlášť vyzdvihovat.
ZVVZ USK - Dexia Namur (30. 11. v 18.10, SH Folimanka) Svěřenkyně trenérů Lubora Blažka a Ivana Beneše měly první letošní triumf na evropské scéně skutečně na dosah. V minulém týdnu však nezvládly závěr dobře rozehraného duelu s favorizovaným Bourges a nakonec i počtvrté prohrály. Podobně jsou na tom však i basketbalistky Namuru - také ony mají bilanci 0 - 4. V prvním kole prohrály na palubovce maďarské Pécse o pětadvacet bodů 57:82 a následně nestačily v domácím prostředí na Samaru, které podlehly 60:72. Ve Francii odehrály s Bourges kvalitní první poločas, po němž ztrácely jediný bod (31:32), ovšem třetí čtvrtinu prohrály o deset bodů a nakonec ztratily celý zápas v poměru 54:66. Naposledy se Dexia utkala se Salamancou a dlouho to vypadalo na jednoznačnou záležitost Španělek. Ty vyhrály první část hry o deset bodů a po třech čtvrtinách měly k dobru už šestnáct bodů. Jenže Namur rozjel v poslední desetiminutovce obrovskou stíhací jízdu, Avenidě nasázel 29 bodů a ve finiši podlehl jen 75:80. K největším oporám našeho čtvrtečního soupeře bezesporu patří trio Katryna Gaitherová, Cathrine Kraayeveldová a Lara Szymanska. Americká pivotka Gaitherová je s průměrem 15,5 bodu nejlepší střelkyní svého týmu, navíc průměrně doskočí 6,8 míče. Pécsi i Samaře dokázala nastřílet shodně sedmnáct bodů, Salamance nasázela ještě o sedm bodů více! Její krajanka Kraayeveldová nastřílela ve včech čtyřech dosavadních duelech dvouciferný počet bodů a navíc si už dvakrát připsala double-double. Jejím maximem je osmnáct bodů proti Samaře, celkový průměr činí 14,3 bodu a 9 doskoků. Třetí do party je Szymanska. Polská rozehrávačka dokáže solidně střílet z perimetru (trojky 9/24 - 37,5%) a celkem má průměry 12,3 bodu a 1,8 asistence. I tentokrát nás rozhodně čeká velmi kvalitní tým, ovšem naše předzápasové vyhlídky na vítězství jsou přece jen o něco větší. Celé družstvo věří, že si na Folimanku znovu najde cestu co nejvíce fanoušků a ti povzbudí svůj tým ZVVZ USK tak, jako v minulém střetnutí s Bourges, kdy vládla v hale výborná atmosféra. Tak jako již tradičně bude připraven bohatý doprovodný program. O přestávkách diváky potěší zajímavá vystoupení O2 Cheerleaders, chybět nebudou ani populární poločasové soutěže. Ve foyer haly si pak jako vždy můžete zakoupit trička, fandící předměty a řadu jiných věcí s logem ZVVZ USK. Soupiska Namuru 4 Marjorie Carpréauxová 5 Krystyna Szymanska-Lara 6 Celine Demonceauová 7 Annemarie Parauová 8 Nele Deyaertová 10 Floriane Herrscherová 11 Elzbieta Miedziková 12 Katryna Gaitherová 13 Katarzyna Lara 14 Oksana Agabalova 15 Cathrine Kraayeveldová