S Olomoucí naprosto bez problémů

25.11.2006
Basketbalistky ZVVZ USK Praha nepoznaly hořkost porážky ani v 8. kole Ženské basketbalové ligy. Tentokrát si na Folimance poradily s beznadějně poslední Olomoucí, kterou podle očekávání porazily přesvědčivě 103:31.
ZVVZ USK - UP Olomouc 103:31 (50:18, 79:22) Domácí trenér Lubor Blažek dal v zápase hodně příležitostí dorostenkám. Přestože se už v základní sestavě objevila sedmnáctiletá Kateřina Elhotová a ve druhé čtvrtině přibyly ještě další mladé hráčky Eva Kotlanová s Kamilou Štěpánovou a Terezou Peckovou, tým ZVVZ USK neustále zvyšoval svůj náskok. První koš utkání sice zaznamenala už po devíti vteřinách hry hostující Polášková a v polovině 4. minuty Horáková trojkou snižovala na 5:6 z pohledu hostů, ale naše hráčky pak nastřílely dvanáct bodů v řadě za sebou a na konci úvodní části hry vedly již o osmnáct bodů. První pětiminutovku druhé čtvrtiny jsme pak vyhráli 17:0 a nebylo co řešit. Ve žluto-modrém dresu byla nejlepší střelkyní pivotka Michala Hartigová, která proměnila šest z deseti střel z pole, šest z osmi trestných hodů a celkem obohatila konto ZVVZ USK devatenácti body. O tři body méně přidala Sandra LeDréanová, více než deset bodů nastřílely Kateřina Elhotová, Jana Lichnerová, Sviatlana Volnaya a Michaela Pavlíčková. V olomouckém družstvu byla prakticky pouze jediná hráčka, která dokázala úspěšně ohrozit náš koš. Milena Steffanová se postarala o sedmnáct z jednatřiceti bodů svého týmu, když se blýskla čtyřmi trojkami. Ostatní hráčky se vůbec neprosadily - druhou nejlepší střelkyní UP byla s pouhými pěti body Jitka Horáková... Body: ZVVZ USK - Hartigová 19, Le Dréanová 16, Elhotová 14, Lichnerová 12, Volnaya 11, Pavlíčková 10, Kotlanová 7, Štěpánová 6, Mokrošová 4, Pecková 4 Olomouc - Steffanová 17, Horáková 5, Procházková 2, Polášková 2, Lechnerová 2, Stupňanková 2, Kocfeldová 1