K prvnímu vítězství v Eurolize nám chyběl jen krůček

23.11.2006
Ani na čtvrtý pokus nedokázaly naše hráčky v letošním ročníku Evropské ligy zvítězit. V dramatickém duelu proti silnému francouzskému celku z Bourges jsme sice většinu času vedli, ovšem v koncovce byly šťastnější naše soupeřky, které uhájily těsnou výhru o čtyři body.
ZVVZ USK - Basket Bourges 53:57 (25:22, 43:41) V úvodu první čtvrtiny se našim basketbalistkám povedla devítibodová šňůra (Burseová 5, LeDréanová 4), po které jsme vedli 11:4. Mírné vedení jsme si následně udržovali až do konce prvního poločasu, ovšem výraznější náskok jsme si v defenzívně vedeném střetnutí nevytvořili. Hned v úvodu druhého poločasu sice rozehrávačka Grace Daleyová pěti body posunula skóre na slibných 32:24, jenže Maltsiová pomohla hostujícímu týmu dvěma trojkami ke šňůře 12:2, po níž se družstvo Bourges po hodně dlouhé době dostalo do vedení. V poslední části hry se oba týmy několikrát vystřídaly v těsném vedení. ZVVZ USK měl dvě a půl minuty před koncem k dobru dva body (53:51), ovšem ve zbývajícím čase už nepřidal ani bod a Francouzsky skóre otočily - svou pátou trojkou se o to postarala Maltsiová a pět vteřin před koncem potvrdila výhru hostů dvěma šestkami Ndongueová. Nejlepší střelkyní poražených byla americká pivotka Janell Burseová se čtrnácti body (střelba z pole 4/10), o bod méně zaznamenala Grace Daleyová (z pole jen 5/14) a do dvouciferných čísel se dostala ještě Markéta Mokrošová (z pole 2/5, trestné hody 4/4). Hráčky Bourges sice velice špatně střílely (úspěšnost dvoubodové střelby jen 29,8%, trestné hody 11/19, jen trojky solidních 40% - 6/15), ovšem mohly se spolehnout na útočné doskakování - pod naším košem ukořistily celkem šestnáct (!) míčů. Body: ZVVZ USK - Burseová 14 bodů a 8 doskoků, Daleyová 13, Mokrošová 10, LeDréanová 8, Pavlíčková 4, Hartigová 2, Volnaya 2 Bourges - Maltsiová 15, Kiretaová 13 bodů a 7 doskoků, Melainová 9, Ndongueová 6, Miyemová 5, Hallová 5, Dumercová 2, Lepronová 2