Na východě Čech jsme s přehledem vyhráli

18.11.2006
Už sedmé přesvědčivé vítězství si připsaly naše basketbalistky v tomto ročníku Ženské basketbalové ligy. V 7. kole si na východě Čech podle očekávání bez větších problémů poradily s Hradcem Králové, který porazily o téměř čtyřicet bodů.
Hradec Králové - ZVVZ USK 58:95 (16:27 27:59 40:76) Svěřenkyně trenérů Lubora Blažka a Ivana Beneše v průběhu střetnutí ani jednou neprohrávaly. V polovině první čtvrtiny si po dvou koších americké pivotky Janell Burseové vypracovaly dvouciferné vedení (15:3) a utkání měly i nadále plně pod svou kontrolou. Závěr první části hry sice vyzněl o něco lépe pro domácí (ale na jednoznačném průběhu to nic nezměnilo. V 17. minutě jsme po šňůře 19:2 vedli už o devětadvacet bodů a o deset minut později svítil na světelné tabuli stav 31:74 v neprospěch královehradeckého týmu. V posledních dvou a půl minutách zápasu jsme sice minuli všech šest střeleckých pokusů z pole, ovšem to už v konečném účtování nehrálo žádnou zásadní roli. V dresu ZVVZ USK nastřílelo šest hráček deset a více bodů. Nejlepší střelkyní utkání byla s patnácti body Sandra LeDréanová, která proměnila sedm z jedenácti střel z pole (úspěšnost 63,6%) a jeden ze dvou trestných hodů, navíc v obraně získala pět míčů, aniž sama jediný ztratila! O bod méně zaznamenala Sviatlana Volnaya (střelba 6/11, ale i 4 ztráty), třinácti body přispěly k naší přesvědčivé výhře Michaela Pavlíčková (střelba 6/10 a 7 doskoků) s Janell Burseovou (střelba 6/7). Do dvouciferných čísel se dostaly ještě Grace Daleyová (střelba 4/5, z toho trojky 2/2) a Kateřina Elhotová (střelba 4/7) - obě nastřílely deset bodů. "Únava z euroligového duelu v Maďarsku se při zápase ještě projevila," poznamenal hlavní kouč našeho družstva Lubor Blažek, který dal příležitost všem hráčkám, které měl k dispozici. "V posledních minutách zápasu jsem nebyl spokojen s výkonem našeho družstva - takto se první liga nehraje." Body Hradec Králové - Hanksová 14, Ondřejová 9, Bartoňová 9, Křížová 8 bodů a 12 doskoků, Nováková 4, Komžíková 3, Houdková 3, Mlejnková 2, Labuťová 2, Růžičková 2, Jirková 2 ZVVZ USK - Le Dréanová 15, Volnaya 14, Pavlíčková 13, Burseová 13, Daleyová 10, Elhotová 10, Mokrošová 8 bodů a 6 asistencí, Lichnerová 8, Hartigová 4 Další výsledky 7. kola Slovanka Tábor - Valosun Brno 70:77 (15:24 34:42 49:59) Gambrinus SikaBrno - Kara Trutnov 130:61 (37:17 71:21 101:48) SK UP Olomouc - Loko K. Vary 73:104 (21:28 46:61 61:83)