Pražská derby v náš prospěch

3.11.2019
Na venkovních palubovkách dvakrát vítězíme

BA Sparta – USK Praha 59:66

V pátém zápase sezóny jsme zavítali do pražských Stodůlek. Do očekávaného derby jsme vstoupili velmi slibně. Po dvou odehraných minutách svítilo na tabuli skóre 9:1 pro náš tým. Do poločasu jsme hráli opravdu velmi dobrý a pohledný basket, čemuž odpovídalo i skóre 27:42 pro nás. Ovšem do třetí čtvrtiny nastoupil z naší strany úplně jiný tým. Nedůraznost pod oběma koši a chaotická rozehra, to vše se projevilo na naší hře a proto jsme tuto čtvrtinu prohráli o 15 bodů. Do poslední čtvrtiny se tedy šlo za nerozhodného stavu. Zde jsme se naštěstí rozhodli hrát stejný basket jako v prvním poločase a díky tomu jsme se mohli radovat z cenné výhry 59:66.

HB Basket – USK Praha 62:83

Do nedělního zápasu jsme šli s vědomím, že nás čeká hodně agresivní a běhavý tým HB Basket. Ani jeden z týmů si během první čtvrtiny nebyl schopný vytvořit větší bodový náskok. I proto byl po první části hry nerozhodný stav. Černý úsek se pro nás stal ve 13.minutě, kdy se nám zranili rovnou dvě hráčky základní sestavy. Do poločasu jsme se z této ztráty oklepávali. To, co ale předvedl náš tým v druhé 20ti minutovce, bylo něco skvělého! Dokázali jsme se semknout, fungovala nám obrana i útok a celý zápas jsme nakonec ovládli o 21 bodů. Holkám za tento výkon patří velká gratulace!