Pražský souboj vyzněl lépe pro domácí

V 8. Kole Renomia ženské basketbalové ligy přivítaly hráčky ZVVZ USK Praha svého městského rivala BLK Slavia Praha.

Už v úvodu zápasu ukázaly domácí, kdo je favoritem utkání. Po šesti odehraných minutách vedly rozdílem 19 bodů. Hráčky Slavie ale nepolevily a dokázaly do konce čtvrtiny umazat takto propastný rozdíl.

Druhá desetiminutovka byla ze strany domácích plná nepřesností a ztrát. Toho Slávistky využily a dokázaly úspěšně zakončit mnohem častěji, než v první čtvrtině. Ale to by nebyla trenérka Natália Hejková, aby včas a správně nenačasovala střídání. Když přišla na hřiště kapitánka Kateřina Elhotová, situace se změnila. Nejen, že sama nastřílela 10 bodů, ale pomohla spoluhráčkám najít jistotu. I když herní projev ZVVZ USK Praha byl kostrbatý, přeci jen dokázaly vyhrát čtvrtinu o 18 bodů.

Třetí čtvrtina byla nejvyrovnanější. Slávistky dokázaly „udržet“ USK na pouhých 24 bodech, zatímco samy nastřílely 18. Za domácí se čtvrtina nejvíce vyvedla Brionně Jones, která nastřílela 9 bodů.

V poslední čtvrtině ukázaly domácí hráčky to, jak měl celý zápas vypadat. Soupeřky nutily k chybám jako například zakončení z těžkých pozic nebo v časové tísni. To se hned projevilo na čtvrtinovém skóre, které vyznělo jednoznačně pro hráčky ZVVZ USK Praha. Ty za deset minut deklasovaly Slávistky rozdílem 19 bodů.

Zápas se vyvedl Brionně Jones, která nastřílela 21 bodů a doskočila 9 míčů a to vše za 26 minut. Dalších pět hráček domácích nastřílelo dvouciferný počet bodů, jmenovitě Elhotová, Vukasavljević, Thomas, Ouviňa a Vyoralová.

ZVVZ USK Praha – BLK Slavia Praha 116:61 (26:14, 38:20, 24:18, 28:9)

Body ZVVZ USK Praha:

Jones 21 (9 dosk.), Elhotová a Vukasavlejvić po 17, Thomas 15, Ouviňa 12, Vyoralová 10, Oblak 7, Režan 6, Šípová a Halátková po 4, Sklenářová 3

Nejbližší domácí zápasy

  
 
 
  
 
 

1.liga

02/03
Do playoff s KP Brno

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha155
BK ST - U19 Chance35
Castors Braine (BEL)65
ZVVZ USK Praha (CZE)89

AktualityZobrazit vše

13/07
Začátek zámořské ženské basketbalové ligy se blíží
Jako nejpravděpodobnější se jeví možnost zahájit letošní ročník WNBA 24. července v IMG akademii na Floridě. Tam se odehrají všechny zápasy jak základní části, stejně tak i celé play-off. Jak už jsme vás informovali, základní část bude zkrácena z 36 na 22 zápasů. Vyřazovací část zůstává beze změny.
10/07
mladé lvice z USK
Včera začal již třetí přípravný kemp Lvic do dvaceti let po pandemii koronaviru. V jeho výběru se objevily i tři hráčky z USK, jmenovitě Anna Merhautová, Tereza Halátková a Kateřina Zeithammerová. Holky jsme poprosily o pár odpovědí a vy si můžete přečíst, jaké otázky padly a jak na ně holky odpovídaly.
07/07
Legenda euroligových palubovek
Natália Hejková je jméno, které rezonuje ženskou Euroligou více než 20 let. Když v roce 1999 vyhrála svůj první titul se slovenským Rožumberkom, nikdo si nedokázal představit, jak dlouho a úspěšnou cestu ještě slovenská trenérka absolvuje.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Kemp na Vysočině

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA