Dotřetice porážka, na Pécs jsme ve druhé půli nestačili

16.11.2006
Třetí zápas, třetí porážka. Basketbalistkám ZVVZ USK se vstup do Evropské ligy nevydařil a po dvou úvodních neúspěších v Samaře a doma se Salamancou neuspěly ani v Maďarsku, kde prohrály se silnou Pécsí jednoznačně o šestadvacet bodů.
MiZo Pécs - ZVVZ USK 76:50 (12:20, 32:35, 53:43) Naše hráčky své třetí euroligové střetnutí výborně rozehrály a první čtvrtinu zejména díky velice kvalitní defenzívní činnosti překvapivě vyhrály o osm bodů. Za nepříznivého stavu 5:10 se nám totiž povedla třináctibodová šňůra a po koši Sandry LeDréanové těsně před koncem úvodní čtvrtiny jsme vedli už 20:12. Vedení o jeden koš jsme si přenesli i do druhého poločasu, ovšem už konec druhé části hry naznačil, že Maďarky začínají mít navrch. Po přestávce pak již Pécs na palubovce jednoznačně dominovala. Ve třetí desetiminutovce jsme nastříleli jen osm bodů a v závěrečném hracím období dokonce o jeden bod méně, což pochopitelně nemohlo na úspěch stačit. Trenér Lubor Blažek mohl být spokojen jen s výkonem v prvních dvaceti minutách. "To jsme hráli hodně dobrý basket a dokázali jsme zastavit typickou rychlou hru domácích. Od páté minuty druhé čtvrtiny ale Pécs hodně přidala na agresivitě, na což jsme nedokázali reagovat." Domácí měli ve svém středu hned čtveřici dvouciferných střelkyň. Devatenáct bodů nastřílela Johnsonová (střelba z pole 8/13, šestky 3/3), šestnáct bodů a sedm doskoků přidala Dapová (střelba 6/6, trestné hody 3/4), o tři body méně zaznamenala Bujdosóvá (střelba 6/8) a dvanácti body a osmi doskoky přispěla Béresová (střelba 6/12). V týmu ZVVZ USK se nad deset bodů dostaly pouze dvě hráčky. Sviatlana Volnaya nastřílela patnáct bodů, ovšem proměnila jen pět ze čtrnácti střel z pole (úspěšnost 35,7%, trestné hody 3/4), deset bodů přidala pivotka Janell Burseová (střelba 2/7, šestky 6/9). Pod košem Pécse se dokázaly prosadit ještě devítibodová Sandra LeDréanová (ale střelba jen 4/12, navíc 7 ztrát) s Grace Daleyovou (8 bodů, střelba 2/7), nicméně to bylo všechno. České reprezentantky se prakticky vůbec nedostaly ke střelbě. Michaela Pavlíčková odehrála třicet minut a z pole vystřelila všeho všudy třikrát (trestné hody 2/2), Markéta Mokrošová měla za šestnáct minut svého pobytu na palubovce ještě o jednu střelu méně (0/2). Nejvíce bodů: Pécs - Johnsonová 19, Dapová 16, Bujdosová 13, Béresová 12 ZVVZ USK - Volnaya 15, Burseová 10, Le Dréanová 9, Daleyová 8