Skvělý výkon na domácí palubovce

V 6. kole Renomia ženské basketbalové ligy tým ZVVZ USK Praha přivítal na domácí palubovce Loko Trutnov. Ve svém prvním ligovém zápase, a hned v základní pětce, se představila nová posila domácích, Brionna Jones. A uvedla se prvním košem utkání.

Po několika málo vteřinách přidala i další dva body. Její výkon gradoval a už v prvních pěti minutách měla na svém kontě 13 bodů. Přechodovou fázi hostů stěžovala agresivní obrana USK, ze které domácí tým trestal. A když Tereza Vyoralová proměnila v 6. minutě trojkový pokus, byl rozdíl ve skóre už devatenáctibodový. Stejně jako první střela zápasu patřila Brionně Jones, tak i ta poslední šla za ní. Její bodové hody se v první čtvrtině zastavily na čísle 20. Stejným rozdílem skončila i úvodní desetiminutovka.

Do druhé čtvrtiny nastoupil tým ZVVZ USK Praha stále hladový. Dobrá obrana domácích nedovolila Trutnovu skórovat více jak 5 minut. První body dali hosté z čáry trestného hodu po technické chybě Valériane Vukosavljević, která během jiného trestného hodu soupeřek, mluvila na svoji spoluhráčku.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Domácí hráčky se stále prezentovaly aktivní obranou, ze které zakládaly úspěšně zakončené rychlé protiútoky. V bodovém nášupu pokračovala Brionna Jones, která šestkou dala stý bod svého týmu v tomto utkání a její bodový účet se zastavil na konečných čtyřiceti bodech.  Jak moc se dařilo nové posile domácích, o to méně se dařilo soupeřkám, které se ve třetí čtvrtině vůbec nedokázaly prosadit.

Poslední desetiminutovka, i když zápas už byl rozhodnutý, se dohrávala ve vysokém tempu. Hosté se probudili ze střeleckého spánku a dokázali skórovat. Za to domácí, hnány na střelecké vlně, chtěly přidat ještě více bodů.

Hráčky ZVVZ USK Praha překonaly loňský rekord v počtu nastřílených bodů, kdy jich právě proti Trutnovu nastřílely 139. Dnes posunuly tuto hranici ještě o trochu výše, na 141 bodů.

Skvěle se uvedla již zmíněná Brionna Jones, která svými 40 body a 14 doskoky získala svůj první double-double ve svém prvním utkání v Renomia ženské basketbalové lize. Double-double získala i Valériane Vukosavljević, která nastřílela 18 bodů a doskočila 11 míčů.

ZVVZ USK Praha – Loko Trutnov 141:34 (34:14, 72:22, 108:22)

Body ZVVZ USK Praha:

Jones 40 (14 dosk., 48 Ef), Režan 21, Vukosavljević 18 (11 dosk.), Halátková a Šípová po 15, Vyoralová 13, Sklenářová 11, Oblak 8, Ouviňa 0

Nejbližší domácí zápasy

07/12od 17:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
Žabiny Brno
27/11od 19:00 / Kralovka Arena
ZVVZ USK Praha (CZE)
Nadezda Orenburg (RUS)

1.liga

04/11
1.liga

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha116
BLK Slavia Praha61
ZVVZ USK Praha (CZE)67
UMMC Ekaterinburg (RUS)74

AktualityZobrazit vše

14/11
Začátek kvalifikace na jedničku
České basketbalistky dnes pod vedením trenéra Štefana Svitka vstoupily do kvalifikace o evropský šampionát 2021. Hned v úvodním zápase se musely vyrovnat se silou domácího italského favorita na celkové vítězství v kvalifikační skupině i s nezvykle pozdním začátkem zápasu ve 20:30.
14/11
Startuje kvalifikace na ME 2021
Ráno jsme vám zprostředkovali pocity Terezy Vyoralové před prvním zápasem kvalifikace na EuroBasket 2021. Teď vám přinášíme dojmy Kateřiny Elhotové, která se rozpovídala o italské misi.
14/11
Startuje kvalifikace na ME 2021
Pro české reprezentantky dnes začíná kvalifikační boj o Mistrovství Evropy 2021. V úvodním duelu se střetnou s Itálií, která rozhodně nedá kůži zadarmo. Do dvanáctky nominovaných se vešly i dvě hráčky ZVVZ USK Praha, Kateřina Elhotová a Tereza Vyoralová.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Nečekaná porážka

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA