Skvělý výkon na domácí palubovce

V 6. kole Renomia ženské basketbalové ligy tým ZVVZ USK Praha přivítal na domácí palubovce Loko Trutnov. Ve svém prvním ligovém zápase, a hned v základní pětce, se představila nová posila domácích, Brionna Jones. A uvedla se prvním košem utkání.

Po několika málo vteřinách přidala i další dva body. Její výkon gradoval a už v prvních pěti minutách měla na svém kontě 13 bodů. Přechodovou fázi hostů stěžovala agresivní obrana USK, ze které domácí tým trestal. A když Tereza Vyoralová proměnila v 6. minutě trojkový pokus, byl rozdíl ve skóre už devatenáctibodový. Stejně jako první střela zápasu patřila Brionně Jones, tak i ta poslední šla za ní. Její bodové hody se v první čtvrtině zastavily na čísle 20. Stejným rozdílem skončila i úvodní desetiminutovka.

Do druhé čtvrtiny nastoupil tým ZVVZ USK Praha stále hladový. Dobrá obrana domácích nedovolila Trutnovu skórovat více jak 5 minut. První body dali hosté z čáry trestného hodu po technické chybě Valériane Vukosavljević, která během jiného trestného hodu soupeřek, mluvila na svoji spoluhráčku.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Domácí hráčky se stále prezentovaly aktivní obranou, ze které zakládaly úspěšně zakončené rychlé protiútoky. V bodovém nášupu pokračovala Brionna Jones, která šestkou dala stý bod svého týmu v tomto utkání a její bodový účet se zastavil na konečných čtyřiceti bodech.  Jak moc se dařilo nové posile domácích, o to méně se dařilo soupeřkám, které se ve třetí čtvrtině vůbec nedokázaly prosadit.

Poslední desetiminutovka, i když zápas už byl rozhodnutý, se dohrávala ve vysokém tempu. Hosté se probudili ze střeleckého spánku a dokázali skórovat. Za to domácí, hnány na střelecké vlně, chtěly přidat ještě více bodů.

Hráčky ZVVZ USK Praha překonaly loňský rekord v počtu nastřílených bodů, kdy jich právě proti Trutnovu nastřílely 139. Dnes posunuly tuto hranici ještě o trochu výše, na 141 bodů.

Skvěle se uvedla již zmíněná Brionna Jones, která svými 40 body a 14 doskoky získala svůj první double-double ve svém prvním utkání v Renomia ženské basketbalové lize. Double-double získala i Valériane Vukosavljević, která nastřílela 18 bodů a doskočila 11 míčů.

ZVVZ USK Praha – Loko Trutnov 141:34 (34:14, 72:22, 108:22)

Body ZVVZ USK Praha:

Jones 40 (14 dosk., 48 Ef), Režan 21, Vukosavljević 18 (11 dosk.), Halátková a Šípová po 15, Vyoralová 13, Sklenářová 11, Oblak 8, Ouviňa 0

Nejbližší domácí zápasy

  
 
 
  
 
 

1.liga

02/03
Do playoff s KP Brno

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha155
BK ST - U19 Chance35
Castors Braine (BEL)65
ZVVZ USK Praha (CZE)89

AktualityZobrazit vše

31/05
ELW kronika očima ZVVZ USK Praha
Skvělou sezonu předvedl ZVVZ USK Praha na euroligových palubovkách. Ze 14 zápasů jich 12 vyhrál a patřil k nejproduktivnějším týmům v celé soutěži. Pojďme si zrekapitulovat, jak se vlastně celá jízda Euroligou vyvíjela.
28/05
Kapitánský medailonek
Řekněme si to narovinu. V českých končinách byste těžko hledali basketbalovou hráčku, která svoji dlouhou kariéru spojila pouze s jedním klubem. Řeč není o nikom jiném než o Kateřině Elhotové, která v dresu ZVVZ USK Praha nastupuje od roku 2006.
25/05
Příjemné ukončení Charitativního Final Four
Symbolickou tečkou jsme ukončili Charitativní Final Four, kterého se zúčastnily čtyři nejlepší kluby ženské basketbalové ligy. Zástupce nadace Koše proti drogám předal šek paní prezidentce České asociace sester, která si v nabitém programu našla čas, aby osobně poděkovala nadaci, ale i všem, kteří přispěli projektu #pomahamesestrickam.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Jsme zpátky v tréninku!

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA