Výhra nad SBŠ Ostrava o 61 bodů

9.10.2019
Ve 4. kole Renomia ženské basketbalové ligy zavítaly hráčky ZVVZ USK Praha do Ostravy. Tým ze severu Moravy v letošní lize odehrál zatím jen dvě soutěžní utkání a na jeho výkonu to bylo znát. Zatím co domácí hráčky byly nejisté, naše hráčky kontrolovaly zápas a s nadhledem ho dovedly do vítězného konce.

Díky agresivní obraně a soustředěné práci v útoku se hráčkám ZVVZ USK Praha podařilo odskočit až na 22 bodů. Tento rozdíl se po několika korekcích na obou stranách ustálil na 20 bodů rozdílů v první čtvrtině. I do druhého dějství nastoupily Pražačky s chutí. Prvních 8 bodů ve druhé čtvrtině zaznamenaly naše hráčky, zatímco ubránily všechny pokusy domácích. Skvělou čtvrtinu odehrála Simona Sklenářová, která se blýskla 8 body ve druhé desetiminutovce. A připojily se k ní i zbylé spoluhráčky. Ty všechny se podepsaly na poločasovém skóre 30:73.

Jako by hráčky USK poločasovou přestávku nevnímaly. Už během prvních dvou minut třetí čtvrtiny daly 12 bodů. Takový stav umožnil trenérce Hejkové zapojit všechny svoje svěřenkyně. Každá z hráček si zahrála více než 11 minut. Za to se odvděčily neustálým nárůstem bodového stavu, který se ustálil na konečných 64:125.

Skvělý zápas odehrála Marija Režan, která si z Ostravy odnáší double-double za body a doskoky. Ten utekl o jedinou asistenci Tereze Vyoralové. Dobrým výkonem se prezentovala i Simona Sklenářová, která dala dvojciferný počet bodů a z čáry trestného hodu byla 100%.

SBŠ Ostrava – ZVVZ USK Praha 64:125 (16:36, 30:73, 48:106)

Body ZVVZ USK Praha:

Režan 26 (12 dosk.), Vukosavljević 24, Elhotová 19, Ouviňa 15 (8 as.), Vyoralová 14 (9 as.), Sklenářová 14, Šípová 8 (8 dosk.), Kůželová 5, Halátková 0