Vydařený vstup do nového ročníku Extraligy U17

6.10.2019
Během prvního herního víkendu porážíme týmy Ostravy a Havířova, domů vezeme cenná vítězství

SBŠ Ostrava – USK Praha 32:80

V prvním zápase nového ročníku Extraligy U17 jsme změřili síly s týmem Ostravy. Do utkání jsme vstoupili s velkým nasazením a enormní agresivitou v obraně, díky které jsme soupeřkám dovolili za první poločas nastřílet pouze 12 bodů. Celé utkání se odehrávalo pod naší taktovkou a za předvedený výkon si holky zaslouží velkou pochvalu.

BK Havířov – USK Praha 62:72

Druhé víkendové utkání už tak jednoznačný průběh nemělo. Prvních pět minut zápasu bylo klíčových, dokázali jsme si vytvořit desetibodový náskok, který jsme bránili po zbytek zápasu. Velmi dobrým výkonem v týmu soupeřek se prezentovala Eliška Kubíčková, která nám za první poločas nasázela 21 bodů a za celý zápas dokázala nasbírat 23 bodů, doskočit 19 míčů a z toho 11 útočných. Na začátku třetí čtvrtiny jsme soupeřkám odskočili na 15 bodů a bylo jen na nás zápas definitivně rozhodnout. To se však nestalo. Ještě během třetí čtvrtiny Havířov náš náskok stáhnul na pouhých 5 bodů. Poslední čtvrtina zápasu byla napínavá a vyrovnaná, po velkém boji jsme soupeře udolali a zvítězili 62:72. Po prvním víkendu se dostáváme do čela tabulky společně s týmy HB Basket a Žabiny Brno.