Po pomalejším rozjezdu jasné vítězství

11.11.2006
V 6. kole Ženské basketbalové ligy získaly hráčky ZVVZ USK Praha své šesté vítězství. V Karlových Varech s námi domácí tým držel krok jen v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli pouze o dva body. Pak už se naplno projevila vyšší kvalita vysokoškolaček a tomu odpovídalo i konečné skóre.
Karlovy Vary – ZVVZ USK 56:88 (14:16, 24:41, 40:67) Karlovarské basketbalistky se po šňůře 8:0 ve druhé polovině úvodní části hry překvapivě dostaly do čtyřbodového vedení (12:8), jenže naše hráčky skóre ještě do konce první desetiminutovky otočily a od té doby svůj náskok podle předpokladů neustále navyšovaly. Úsek hry mezi 16. a 18. minutou jsme vyhráli 14:0 a do konce prvního poločasu narostlo naše vedení až na sedmnáct bodů. Po přestávce nebylo na palubovce příliš co řešit. Třetí čtvrtinu vyhrál ZVVZ USK 26:16 a na začátku závěrečného hracího období jsme vedli již 74:40. Nejlepší střelkyní Karlových Varů byla naše bývalá podkošová hráčka Petra Gerstnerová. Nastřílela nám čtrnáct bodů, ovšem proměnila pouze čtyři z dvanácti střel z pole – do statistik si zapsala i dvanáct doskočených míčů. Do dvouciferných čísel se díky přesným střelám v závěru zápasu dostaly ještě Katarína Šándorčínová se Zuzanou Serbákovou, které zaznamenaly shodně po jedenácti bodech. V našem družstvu nastřílelo více než deset bodů pět hráček. Double-double za patnáct bodů (střelba z pole 6/13, trestné hody 2/2) a jedenáct doskoků (5 v útoku!) si připsala Sandra LeDréanová, o jediný bod méně dala Michaela Pavlíčková (7/12 z pole, navíc 8 doskoků). Třináct bodů a osm doskoků zaznamenala Grace Daleyová, jedenáct bodů stihla za třináct odehraných minut Janell Burseová a deseti body přispěla k naší výhře Markéta Mokrošová. Svěřenkyně trenérů Lubora Blažka a Ivana Beneše byly úspěšnější ve střelbě z pole (33,3% - 44,6%), navíc v útoku doskočily patnáct míčů a své protějšky donutily k pětadvaceti ztrátám! V příštím kole se ZVVZ USK počtvrté v řadě představí na palubovce soupeře, 18. listopadu náš čeká utkání v Hradci Králové. Body: K. Vary – Gerstnerová 14 bodů a 12 doskoků, Šandorčínová 11, Serbáková 11, Ábelová 8, Vodrážková 7, Chocholatá 5 ZVVZ USK - Le Dréanová 15 bodů a 11 doskoků, Pavlíčková 14 bodů a 8 doskoků, Daleyová 13 bodů a 8 doskoků, Burseová 11, Mokrošová 10, Volnaya 8, Elhotová 7, Lichnerová 6, Hartigová 4 Další výsledky 6. kola Hradec Králové - BK Strakonice 90:62 (24:19 48:32 66:44) Sparta Praha - Slovanka Tábor 94:57 (19:12 50:21 73:39) Valosun Brno - Gambrinus SikaBrno 66:106 (15:22 32:52 42:81) Kara Trutnov - SK UP Olomouc 111:54 (36:12 62:22 80:44)