První pohár pro ZVVZ USK Praha v letošní sezóně

ZVVZ USK Praha se zúčastnil memoriálu Krasznayi Ference v maďarské Šoproni. Na úvod bylo řečeno několik hezkých slov směrem k nositeli turnaje. Po té tým Šoproně poděkoval své bývalé trenérce Natálii Hejkové a blahopřál jí k uvedení do FIBA Síně slávy.

Holky odehrály během dvou dnů dva náročné zápasy se zkušeným soupeřem Šoproně, v jejímž týmu jsou reprezentantky například Maďarska nebo Srbska.

Po této úvodní ceremonii mohl začít zápas o pohár Krasznaye Ference. Šoproň Basket vstoupil do utkání ve špatném rozpoložení, z čeho těžil náš tým. Během první čtvrtiny jsme si vybudovali pohodový třináctibodový náskok.

Že to nebyl úplně pohodový náskok, jsme se dozvěděli záhy. Druhá čtvrtina patřila jednoznačně domácím hráčkám, které dokázaly nastřílet 28 bodů. Našemu týmu se nedařilo prosadit a tak poločas vyhrál Šoproň Basket o 4 body.

Druhý poločas byl kopií úvodní dvacetiminutovky, kdy třetí čtvrtina patřila naším holkám, zatímco posledních deset minut patřilo hráčkám Šoproně. Hráčky USK nakonec obrátily stav skóre ve svůj prospěch a dokázaly vyhrát první zápas sezóny a vybojovat první letošní pohár.

Druhý zápas, který se hrál dneska od 15 hodin, patřil hostitelskému týmu. Na naších hráčkách byla vidět únava po včerejším zápase, kdy se na nás podepsala úzká rotace 9 hráček. I přes prohru to byl z našeho pohledu dobrý zápas, který přinesl mladým hráčkám mnoho zkušeností. Přeci jen konfrontace s evropskou špičkou ukáže slabiny. Je před námi dlouhá cesta v ŽBL a ELW, ale vykročili jsme správnou cestou.

 

Pohár Krasznaye Ference

Šoproň Basket – ZVVZ USK Praha 60:63 (7:20, 28:11, 12:23, 13:9)

Střelba z pole: 14/41 34%. 20/46 43%

Trojky: 8/20 40%, 5/14 36%

Trestné hody: 8/14 57%, 8/10 80%

Asistence: 16/13

Doskoky: 36/40 (Režan 13)

Ztráty: 15/17

 

Dnešní přátelský zápas

Šoproň Basket – ZVVZ USK Praha 77:67 (nevedly se oficiální statistiky)

FOTOGALERIEZobrazit celou fotogalerii

Nejbližší domácí zápasy

  
 
 
  
 
 

1.liga

02/03
Do playoff s KP Brno

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha155
BK ST - U19 Chance35
Castors Braine (BEL)65
ZVVZ USK Praha (CZE)89

AktualityZobrazit vše

31/05
ELW kronika očima ZVVZ USK Praha
Skvělou sezonu předvedl ZVVZ USK Praha na euroligových palubovkách. Ze 14 zápasů jich 12 vyhrál a patřil k nejproduktivnějším týmům v celé soutěži. Pojďme si zrekapitulovat, jak se vlastně celá jízda Euroligou vyvíjela.
28/05
Kapitánský medailonek
Řekněme si to narovinu. V českých končinách byste těžko hledali basketbalovou hráčku, která svoji dlouhou kariéru spojila pouze s jedním klubem. Řeč není o nikom jiném než o Kateřině Elhotové, která v dresu ZVVZ USK Praha nastupuje od roku 2006.
25/05
Příjemné ukončení Charitativního Final Four
Symbolickou tečkou jsme ukončili Charitativní Final Four, kterého se zúčastnily čtyři nejlepší kluby ženské basketbalové ligy. Zástupce nadace Koše proti drogám předal šek paní prezidentce České asociace sester, která si v nabitém programu našla čas, aby osobně poděkovala nadaci, ale i všem, kteří přispěli projektu #pomahamesestrickam.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Jsme zpátky v tréninku!

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA