První pohár pro ZVVZ USK Praha v letošní sezóně

ZVVZ USK Praha se zúčastnil memoriálu Krasznayi Ference v maďarské Šoproni. Na úvod bylo řečeno několik hezkých slov směrem k nositeli turnaje. Po té tým Šoproně poděkoval své bývalé trenérce Natálii Hejkové a blahopřál jí k uvedení do FIBA Síně slávy.

Holky odehrály během dvou dnů dva náročné zápasy se zkušeným soupeřem Šoproně, v jejímž týmu jsou reprezentantky například Maďarska nebo Srbska.

Po této úvodní ceremonii mohl začít zápas o pohár Krasznaye Ference. Šoproň Basket vstoupil do utkání ve špatném rozpoložení, z čeho těžil náš tým. Během první čtvrtiny jsme si vybudovali pohodový třináctibodový náskok.

Že to nebyl úplně pohodový náskok, jsme se dozvěděli záhy. Druhá čtvrtina patřila jednoznačně domácím hráčkám, které dokázaly nastřílet 28 bodů. Našemu týmu se nedařilo prosadit a tak poločas vyhrál Šoproň Basket o 4 body.

Druhý poločas byl kopií úvodní dvacetiminutovky, kdy třetí čtvrtina patřila naším holkám, zatímco posledních deset minut patřilo hráčkám Šoproně. Hráčky USK nakonec obrátily stav skóre ve svůj prospěch a dokázaly vyhrát první zápas sezóny a vybojovat první letošní pohár.

Druhý zápas, který se hrál dneska od 15 hodin, patřil hostitelskému týmu. Na naších hráčkách byla vidět únava po včerejším zápase, kdy se na nás podepsala úzká rotace 9 hráček. I přes prohru to byl z našeho pohledu dobrý zápas, který přinesl mladým hráčkám mnoho zkušeností. Přeci jen konfrontace s evropskou špičkou ukáže slabiny. Je před námi dlouhá cesta v ŽBL a ELW, ale vykročili jsme správnou cestou.

 

Pohár Krasznaye Ference

Šoproň Basket – ZVVZ USK Praha 60:63 (7:20, 28:11, 12:23, 13:9)

Střelba z pole: 14/41 34%. 20/46 43%

Trojky: 8/20 40%, 5/14 36%

Trestné hody: 8/14 57%, 8/10 80%

Asistence: 16/13

Doskoky: 36/40 (Režan 13)

Ztráty: 15/17

 

Dnešní přátelský zápas

Šoproň Basket – ZVVZ USK Praha 77:67 (nevedly se oficiální statistiky)

FOTOGALERIEZobrazit celou fotogalerii

Nejbližší domácí zápasy

02/11od 17:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
BLK Slavia Praha
30/10od 19:00 / Kralovka Arena
ZVVZ USK Praha (CZE)
Cukurova Basketbol (TUR)

1.liga

20/10
Dvě vítězná utkání

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha141
Loko Trutnov34
TTT Riga (LAT)66
ZVVZ USK Praha (CZE)73

AktualityZobrazit vše

19/10
Skvělý výkon na domácí palubovce
V 6. kole Renomia ženské basketbalové ligy tým ZVVZ USK Praha přivítal na domácí palubovce Loko Trutnov. Ve svém prvním ligovém zápase, a hned v základní pětce, se představila nová posila domácích, Brionna Jones. A uvedla se prvním košem utkání.
17/10
Naše top střílející hráčky v 1. kole ELW - video
Uvidíte všechny body, které zaznamenala dvojice Valériane Vukosavljević a Alyssa Thomas v 1. kole Euroligy
16/10
Vítězný úvod do letošního ročníku Euroligy
Dnešním zápasem zahájily hráčky ZVVZ USK Praha Euroligovou soutěž. V Rize se k týmu přidala Alyssa Thomas, která minulý týden hrála finále WNBA, ve které byla tahounem týmu Connecticut Sun. Odtud je i nová posila Brionna Jones, která se zde s týmem viděla vůbec poprvé. Obě hráčky ukázaly, že jsou profesionálky a pomohly svému týmu k prvnímu vítězství v Eurolize.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Počernický zázrak

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA