ZVVZ USK Praha vítá Cristinu Ouviňu

ZVVZ USK Praha nešel v přestupovém období po kvantitě, ale po kvalitě. O čem svědčí příchod jediné zahraniční posily a tou je španělská hráčka Cristina Ouviňa.

Cristina Ouviňa získala s týmem Španělska v roce 2006 zlatou medaili na Mistrovství Evropy do 16 let. O 3 roky později skončila na evropském šampionátu do 19 let na stříbrném místě, ve stejném roce dosáhla 2. místa i v kategorii do 20 let. V roce 2010 brala další stříbrnou medaili na evropském mistrovství juniorek do 20 let.

Do seniorské reprezentace Španělska se poprvé podívala ve třiadvaceti letech, kde si hned zahrála Mistrovství Evropy. Tento turnaj Španělky vyhrály a Cristina se mohla radovat ze zlaté medaile. Tento úspěch zopakovala letos, kdy španělské hráčky ve finále porazily Francii o 22 bodů. Cristina si připsala 9 bodů, 2 doskoky a 1 asistenci. O rok dříve skončily Španělky na Mistrovství světa bronzové, když v zápase o 3. místo porazily Belgii.

Klubovou kariéru odstartovala v týmu Zaragoza, kde působila 6 let. V roce 2012 přestoupila do polského Krakova, se kterým brala ve dvou po sobě jdoucích sezónách ceněný double. Stala se jak dvojnásobnou mistryní Polska, tak vítězkou Polského poháru. Po úspěšné štaci odehrála jednu sezónu v Orenburgu, odkud přestoupila do francouzského Bourges. Zde navázala na výtečné výsledky z Krakova. S Bourges vyhrála dva Francouzské poháry a jednou se stala francouzskou mistryní.

V USK věříme, že naváže na předešlé úspěšné období, že se zde bude cítit jako doma a přejeme jí mnoho štěstí do nové sezóny. Vítej v USK, Cristino!

Nejbližší domácí zápasy

02/11od 17:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
BLK Slavia Praha
30/10od 19:00 / Kralovka Arena
ZVVZ USK Praha (CZE)
Cukurova Basketbol (TUR)

1.liga

20/10
Dvě vítězná utkání

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha141
Loko Trutnov34
TTT Riga (LAT)66
ZVVZ USK Praha (CZE)73

AktualityZobrazit vše

19/10
Skvělý výkon na domácí palubovce
V 6. kole Renomia ženské basketbalové ligy tým ZVVZ USK Praha přivítal na domácí palubovce Loko Trutnov. Ve svém prvním ligovém zápase, a hned v základní pětce, se představila nová posila domácích, Brionna Jones. A uvedla se prvním košem utkání.
17/10
Naše top střílející hráčky v 1. kole ELW - video
Uvidíte všechny body, které zaznamenala dvojice Valériane Vukosavljević a Alyssa Thomas v 1. kole Euroligy
16/10
Vítězný úvod do letošního ročníku Euroligy
Dnešním zápasem zahájily hráčky ZVVZ USK Praha Euroligovou soutěž. V Rize se k týmu přidala Alyssa Thomas, která minulý týden hrála finále WNBA, ve které byla tahounem týmu Connecticut Sun. Odtud je i nová posila Brionna Jones, která se zde s týmem viděla vůbec poprvé. Obě hráčky ukázaly, že jsou profesionálky a pomohly svému týmu k prvnímu vítězství v Eurolize.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Počernický zázrak

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA