ZVVZ USK Praha vítá Cristinu Ouviňu

ZVVZ USK Praha nešel v přestupovém období po kvantitě, ale po kvalitě. O čem svědčí příchod jediné zahraniční posily a tou je španělská hráčka Cristina Ouviňa.

Cristina Ouviňa získala s týmem Španělska v roce 2006 zlatou medaili na Mistrovství Evropy do 16 let. O 3 roky později skončila na evropském šampionátu do 19 let na stříbrném místě, ve stejném roce dosáhla 2. místa i v kategorii do 20 let. V roce 2010 brala další stříbrnou medaili na evropském mistrovství juniorek do 20 let.

Do seniorské reprezentace Španělska se poprvé podívala ve třiadvaceti letech, kde si hned zahrála Mistrovství Evropy. Tento turnaj Španělky vyhrály a Cristina se mohla radovat ze zlaté medaile. Tento úspěch zopakovala letos, kdy španělské hráčky ve finále porazily Francii o 22 bodů. Cristina si připsala 9 bodů, 2 doskoky a 1 asistenci. O rok dříve skončily Španělky na Mistrovství světa bronzové, když v zápase o 3. místo porazily Belgii.

Klubovou kariéru odstartovala v týmu Zaragoza, kde působila 6 let. V roce 2012 přestoupila do polského Krakova, se kterým brala ve dvou po sobě jdoucích sezónách ceněný double. Stala se jak dvojnásobnou mistryní Polska, tak vítězkou Polského poháru. Po úspěšné štaci odehrála jednu sezónu v Orenburgu, odkud přestoupila do francouzského Bourges. Zde navázala na výtečné výsledky z Krakova. S Bourges vyhrála dva Francouzské poháry a jednou se stala francouzskou mistryní.

V USK věříme, že naváže na předešlé úspěšné období, že se zde bude cítit jako doma a přejeme jí mnoho štěstí do nové sezóny. Vítej v USK, Cristino!

Nejbližší domácí zápasy

  
 
 
  
 
 

1.liga

02/03
Do playoff s KP Brno

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha155
BK ST - U19 Chance35
Castors Braine (BEL)65
ZVVZ USK Praha (CZE)89

AktualityZobrazit vše

31/05
ELW kronika očima ZVVZ USK Praha
Skvělou sezonu předvedl ZVVZ USK Praha na euroligových palubovkách. Ze 14 zápasů jich 12 vyhrál a patřil k nejproduktivnějším týmům v celé soutěži. Pojďme si zrekapitulovat, jak se vlastně celá jízda Euroligou vyvíjela.
28/05
Kapitánský medailonek
Řekněme si to narovinu. V českých končinách byste těžko hledali basketbalovou hráčku, která svoji dlouhou kariéru spojila pouze s jedním klubem. Řeč není o nikom jiném než o Kateřině Elhotové, která v dresu ZVVZ USK Praha nastupuje od roku 2006.
25/05
Příjemné ukončení Charitativního Final Four
Symbolickou tečkou jsme ukončili Charitativní Final Four, kterého se zúčastnily čtyři nejlepší kluby ženské basketbalové ligy. Zástupce nadace Koše proti drogám předal šek paní prezidentce České asociace sester, která si v nabitém programu našla čas, aby osobně poděkovala nadaci, ale i všem, kteří přispěli projektu #pomahamesestrickam.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Jsme zpátky v tréninku!

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA