Na východě Čech jsme ani tentokrát nezaváhali

4.11.2006
Basketbalistky ZVVZ USK Praha potvrdily i v 5. kole Ženské basketbalové ligy roli favorita a z Trutnova si přivezly přesvědčivé vítězství o více než třicet bodů. Domácí hráčky s námi držely krok jen v úvodu zápasu, po přestávce už na palubovce jasně dominovaly vysokoškolačky.
Kara Trutnov - ZVVZ USK 58:91 (17:19 29:42 45:67) Svěřenkyně trenérů Lubora Blažka a Ivana Beneše nevstoupily do pátého zápasu této prvoligové sezony příliš dobře a po osmi minutách hry překvapivě ztrácely na své hostitelky šest bodů (17:11). Až v závěru první čtvrtiny se hra ZVVZ USK podstatně zlepšila a výsledkem byla šňůra 8:0, po které se hostující družstvo dostalo do mírného vedení. V samotném úvodu druhé části hry naposledy převážila skóre na stranu Trutnova přesnou trojkou Hana Ziklová, ale pak už se obraz hry začal měnit do očekávané podoby. Markéta Mokrošová se dvěma koši podílela na devítibodové šňůře, která nás uklidnila a v závěru prvního poločasu jsme se vůbec poprvé dostali do dvouciferného vedení. Skóre bylo poměrně vyrovnané až do 24. minuty, kdy Darina Mišurová snížila na 43:51. Zbývající minuty třetí čtvrtiny se však odehrály zcela jasně v režii ZVVZ USK. Domácímu týmu jsme v této fázi hry povolili vstřelit pouhé dva body, přičemž sami jsme jich nastříleli šestnáct a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Nejlepší střelkyní Trutnova byla Simona Podešvová, která ovšem na svých čtrnáct bodů potřebovala osmnáct střel z pole (5/18). Nad deset bodů nastřílely ještě Hana Ziklová (13 bodů, střelba 4/10) a Darina Mišurová (10 bodů, střelba 4/6). V dresu vysokoškolaček se nejvíce dařilo Janell Burseová. Americká pivotka proměnila 9 ze 14 střel z pole a k třiadvaceti bodům přidala i šest doskočených míčů. Jen o dva body méně nastřílela Sandra LeDréanová (střelba 7/11, 8 doskoků), do dvouciferných čísel se dostaly i Michaela Pavlíčková (14 bodů, střelba 5/7) a Michaela Hartigová (12 bodů, střelba 4/6). "Domácí tým s námi držel krok jen v první čtvrtině, potom se už začala projevovat vyšší kvalita našeho kádru," hodnotil vítězné utkání hostující asistent Ivan Beneš. "Diváci viděli opravdu kvalitní basketbal, a to z obou stran. Hrálo se s maximálním nasazením a ve hře byla řada pěkných akcí." Body: Trutnov - Podešvová 14 bodů a 11 doskoků, Ziklová 13, Mišurová 10, Stehlíková 7, Hindráková 5, Petrovická 4, Stejskalová 3, Zohnová 2 ZVVZ USK - Burseová 23, LeDréanová 21 bodů a 8 doskoků, Pavlíčková 14, Hartigová 12, Mokrošová 7, Volnaya 7, Elhotová 7 Další zápasy 5. kola Slovanka Tábor - BK Strakonice 90:62 (26:15 48:31 72:46) Gambrinus SikaBrno - Sparta Praha 102:31 (27:8 49:15 72:24) Loko K. Vary - Hradec Králové 73:74 (28:20 43:43 58:56) SK UP Olomouc - Valosun Brno 67:94 (21:15 42:49 59:73)