Lvice skončily na ME U20 na konečném 9. místě

Češky ukázaly v prvním poločase dvě tváře. V úvodu zápasu nemohly odskočit na větší rozdíl ve skóre a vypadalo to, že zahajovací desetiminutovka bude dramatická. S tím se rozhodla něco udělat Sklenářová, která nejdřív trojkou a po té dvojtaktem uklidnila český tým. Ten ukončil čtvrtinu ještě 4 proměněnými trestnými hody. Skóre rázem bylo o 10 bodů.

Druhou tvář předvedly Lvice v následující desetiminutovce, když dovolily soupeři nastřílet 20 bodů a sami přidaly jen 9. V 15 minutě utkání srovnaly Lotyšky skóre a zápas byl znovu otevřený pro oba týmy. Sklenářová přidala další úspěšnou trojku, bohužel ani ta nepomohla zbrzdit rozjeté Lotyšky. Ty svým výkonem vyhrály první poločas o jediný bod.

Zbytek utkání se oba týmy přetahovaly o vedení. Ani jednomu soupeři se nedařilo jít do trháku. Třetí čtvrtina skončila za stavu 43:43. Závěrečná desetiminutovka bodové hody nepřinesla. O to důležitější byla třetí úspěšná trojka Sklenářové, která minutu a půl před koncem poslala Lvice do tříbodového vedení. Jelikož Lotyšky nedokázaly tento rozdíl vymazat a tak české juniorky vyhrály zápas.

 

Česká republika – Lotyšsko 51:50 (21:11, 30:31, 43:43)

Sklenářová 15, Vitulová, Voráčková a Brabencová po 8, Rylichová 5, Šotolová, Šípová a Dudáčková po 2,  Žílová 1, Tomancová, Pospíšilová a Galíčková po 0

 

Celkové pořadí ME U20 v Klatovech: 1. Itálie, 2. Rusko, 3. Francie, 4. Belgie, 5. Španělsko, 6. Srbsko, 7. Polsko, 8. Maďarsko, 9. Česká republika, 10. Lotyšsko, 11. Litva, 12. Švédsko, 13, Nizozemsko, 14. Portugalsko, 15. Bělorusko, 16. Německo

Nejbližší domácí zápasy

  
 
 
  
 
 

1.liga

17/02
1.liga

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha155
BK ST - U19 Chance35
Castors Braine (BEL)65
ZVVZ USK Praha (CZE)89

AktualityZobrazit vše

26/02
Vítězstvím ukončujeme základní část Euroligy
Poslední kolo základní části Euroligy zavedlo ZVVZ USK Praha do Belgie. Tam se střetly s Castors Braine, posledním týmem ve skupině A.
25/02
Rekordmanka Brionna
V nabitém programu před cestou do Belgie na poslední zápas základní části Euroligy, jsme položili Brionně několik otázek. S úsměvem a pokorou sobě vlastní si udělala čas na odpovědi.
22/02
Jak je důležité míti Brionnu
Neporažený ZVVZ USK Praha přivítal v posledním kole základní části Renomia ženské basketbalové ligy Strakonice. Už od prvních minut bylo jasné, kdo duel ovládne. Čekalo se jen na to, jak velkým rozdílem zápas skončí. A to ještě s rekordem pro Brionnu Jones.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Předehrávka extraligy U19

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA