Mladé české basketbalistky znovu porazily Švédsko

České basketbalistky do dvaceti let vkročily lépe do zápasů o umístění. V dnešním utkání proti Švédsku, se kterým se střetly i ve skupině, dominovaly a zítra si zahrají zápas o celkové 9. místo na evropském šampionátu.

Češky, s vědomím že seveřanky již porazily, vstoupily do utkání dobře naladěné. To se projevilo v obraně, kdy za celou první čtvrtinu dostaly jen 4 koše. Tři trojky a jednu dvoubodovou střelu. Mnohem lépe se v útoku dařilo Lvicím, které si během krátké doby dostaly do slušného vedení.

Úvod druhé desetiminutovky českým juniorkám nevyšel. Zbytečné ztráty zjednodušily Švédkám návrat do utkání, kterým se stále dařila střelba za 3 body. Před koncem poločasu bylo skóre už jen o 4 body. Lvice dokázaly ještě zabojovat a šly do šaten s desetibodovým náskokem.

Švédky začaly třetí čtvrtinu zvýšenou aktivitou v obraně. Ale kdykoliv se přiblížily na dostřel, mladé české hráčky ukázaly více zkušeností. I díky devíti bodům v řadě, které z velké části zařídila Dudáčková, se Češky před poslední čtvrtinou dostaly do patnáctibodového vedení. V poslední desetiminutovce české juniorky vedení ještě navýšily a mohly pošetřit síly na zítřejší utkání s Lotyšskem.

 

Česká republika – Švédsko 74:55 (22:11, 37:27, 57:42)
Šípová 13 (7 dos.), Vitulová 12, Dudáčková 10, Rylichová 9, Pospíšilová 7, Galíčková a Rylichová po 6, Sklenářová 5, Voráčková, Žílová a Šotolová po 2, Tomancová 0
TH: 16/11 - 14/7
Trojky: 7 - 6 
Doskoky: 45 - 39 
Zisky: 12 - 11
Ztráty: 13 - 21
Asistence: 23 - 13
Fauly: 16 - 11

Nejbližší domácí zápasy

28/09od 17:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
Slovanka MB
30/10od 19:00 / Kralovka Arena
ZVVZ USK Praha (CZE)
Cukurova Basketbol (TUR)

1.liga

09/09
1.liga

Aktuální výsledky

 
 
 
 

AktualityZobrazit vše

19/09
První pohár pro ZVVZ USK Praha v letošní sezóně
ZVVZ USK Praha se zúčastnil memoriálu Krasznayi Ference v maďarské Šoproni. Na úvod bylo řečeno několik hezkých slov směrem k nositeli turnaje. Po té tým Šoproně poděkoval své bývalé trenérce Natálii Hejkové a blahopřál jí k uvedení do FIBA Síně slávy.
16/09
Seznamte se, Cristina Ouviňa
Popovídali jsme si s Cristinou Ouviňou, novou rozehrávačkou ZVVZ USK Praha. Dozvíte se například, na co se ráda dívá v TV nebo s jakým číslem bude hrát.
12/09
ZVVZ USK Praha vítá Cristinu Ouviňu
ZVVZ USK Praha nešel v přestupovém období po kvantitě, ale po kvalitě. O čem svědčí příchod jediné zahraniční posily a tou je španělská hráčka Cristina Ouviňa.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Mladší žákyně vstoupily do nové sezóny porážkou

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA