Mladé české basketbalistky znovu porazily Švédsko

České basketbalistky do dvaceti let vkročily lépe do zápasů o umístění. V dnešním utkání proti Švédsku, se kterým se střetly i ve skupině, dominovaly a zítra si zahrají zápas o celkové 9. místo na evropském šampionátu.

Češky, s vědomím že seveřanky již porazily, vstoupily do utkání dobře naladěné. To se projevilo v obraně, kdy za celou první čtvrtinu dostaly jen 4 koše. Tři trojky a jednu dvoubodovou střelu. Mnohem lépe se v útoku dařilo Lvicím, které si během krátké doby dostaly do slušného vedení.

Úvod druhé desetiminutovky českým juniorkám nevyšel. Zbytečné ztráty zjednodušily Švédkám návrat do utkání, kterým se stále dařila střelba za 3 body. Před koncem poločasu bylo skóre už jen o 4 body. Lvice dokázaly ještě zabojovat a šly do šaten s desetibodovým náskokem.

Švédky začaly třetí čtvrtinu zvýšenou aktivitou v obraně. Ale kdykoliv se přiblížily na dostřel, mladé české hráčky ukázaly více zkušeností. I díky devíti bodům v řadě, které z velké části zařídila Dudáčková, se Češky před poslední čtvrtinou dostaly do patnáctibodového vedení. V poslední desetiminutovce české juniorky vedení ještě navýšily a mohly pošetřit síly na zítřejší utkání s Lotyšskem.

 

Česká republika – Švédsko 74:55 (22:11, 37:27, 57:42)
Šípová 13 (7 dos.), Vitulová 12, Dudáčková 10, Rylichová 9, Pospíšilová 7, Galíčková a Rylichová po 6, Sklenářová 5, Voráčková, Žílová a Šotolová po 2, Tomancová 0
TH: 16/11 - 14/7
Trojky: 7 - 6 
Doskoky: 45 - 39 
Zisky: 12 - 11
Ztráty: 13 - 21
Asistence: 23 - 13
Fauly: 16 - 11

Nejbližší domácí zápasy

  
 
 
  
 
 

1.liga

17/02
1.liga

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha155
BK ST - U19 Chance35
Castors Braine (BEL)65
ZVVZ USK Praha (CZE)89

AktualityZobrazit vše

26/02
Vítězstvím ukončujeme základní část Euroligy
Poslední kolo základní části Euroligy zavedlo ZVVZ USK Praha do Belgie. Tam se střetly s Castors Braine, posledním týmem ve skupině A.
25/02
Rekordmanka Brionna
V nabitém programu před cestou do Belgie na poslední zápas základní části Euroligy, jsme položili Brionně několik otázek. S úsměvem a pokorou sobě vlastní si udělala čas na odpovědi.
22/02
Jak je důležité míti Brionnu
Neporažený ZVVZ USK Praha přivítal v posledním kole základní části Renomia ženské basketbalové ligy Strakonice. Už od prvních minut bylo jasné, kdo duel ovládne. Čekalo se jen na to, jak velkým rozdílem zápas skončí. A to ještě s rekordem pro Brionnu Jones.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Předehrávka extraligy U19

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA