Čtvrtý zápas, čtvrtá výhra. Úvod sezony nám vyšel

28.10.2006
Ani ve čtvrtém utkání letošního ročníku Ženské basketbalové ligy hráčky ZVVZ USK Praha nezaváhaly. Z Brna si přivezly přesvědčivé vítězství nad tamním Valosunem v poměru 112:49, výborným výkonem se blýskla zejména talentovaná rozehrávačka Kateřina Elhotová.
Valosun Brno - ZVVZ USK 49:112 (14:24 24:54 39:79) Favorizované vysokoškolačky trefili v první čtvrtině čtyři tříbodové pokusy a rychle si vypracovaly dvouciferné vedení. Úvodní dvouminutovku druhé části hry pak vyhrály 8:0, koncovku prvního poločasu 9:1 a po dvaceti minutách narostl rozdíl ve skóre až na propastných třicet bodů. V dalším průběhu střetnutí k žádnému překvapení nedošlo. ZVVZ USK bez problémů navyšoval svůj náskok a nakonec zvítězil o více než šedesát bodů. Svěřenkyně trenérů Blažka a Beneše skvěle střílely z perimetru (trojky 10/16 - 62,5%!!!), Grace Daleyová s Kateřinou Elhotovou (Sviatlanou Volnou (2/2) a Michaelou Pavlíčkovou (1/1) byly v tomto směru dokonce stoprocentní! Výborným výkonem se blýskla především talentovaná juniorská reprezentantka Kateřina Elhotová. Během šestnácti a čtvrt minuty nastřílela devatenáct bodů (když minula jedinou z devíti střel z pole (úspěšnost famózních 88,9%!) a v obraně navíc přidala i čtyři získané míče! Stejný počet bodů nasázela do brněnského koše i Grace Daleyová (střelba z pole 7/8), do dvouciferných čísel se dostaly ještě Michaela Pavlíčková (navíc 6 doskoků a 2 bloky), Sviatlana Volnaya, Sandra LeDréanová, Michaela Hartigová (navíc 6 doskoků) a Janell Burseová (double-double za 10 bodů a 10 doskoků). "Naše družstvo je spolu teprve krátce, což je na hře vidět, ovšem i přesto jsme ukázali naši sílu," pochvaloval si výkon svých podřízených hlavní kouč ZVVZ USK Lubor Blažek. "Potřebujeme však zlepšit obranu. Za dva dny hrajeme důležitý euroligový zápas se Samarou. Problém není v obranných kombinacích, ale stále nám vázne individuální obrana." Body Brno - Vlková 14, Zrůstová 14, Svobodová 10, Mayesová 5, Dokoupilová 2, Procházková 2, Danihlíková 2 ZVVZ USK - Daleyová 19, Elhotová 19, Pavlíčková 15, Volnaya 14, LeDréanová 13, Hartigová 11, Burseová 10, Mokrošová 5, Štěpánová 4, Lichnerová 2 Další výsledky 4. kola Hradec Králové - Slovanka Tábor 80:78 Sparta Praha - Olomouc 103:51 Trutnov - Karlovy Vary 90:79