Derby jsme ovládli od druhé čtvrtiny

25.10.2006
Třetí zápas, třetí vítězství. Basketbalistky ZVVZ USK Praha vykročily do letošní sezony v Ženské basketbalové lize pravou nohou. V předehrávce 3. kola zdolaly na Folimance v prestižním derby pražskou Spartu, když od druhé čtvrtiny měly na palubovce jasnou převahu.
ZVVZ USK - Sparta Praha 81:49 (21:15, 44:28, 64:37) Utkání bylo vyrovnané jen v první části hry. Tu hostující hráčky prohrály pouze o šest bodů, byť ani jednou nevedly. Od druhé čtvrtiny však bylo o vítězi jasno. Naše basketbalistky do ní vstoupily šňůrou 10:0, rychle se dostaly do dvouciferného vedení a to už pak neustále navyšovaly. Po prvním poločase jsme měli k dobru šestnáct bodů a v úvodních osmi minutách třetího hracího období jsme Spartě povolily vstřelit pouze jediný koš! Po šňůře 15:0 se náskok ZVVZ USK přehoupl přes hranici třiceti bodů a konečný výsledek už byl jen otázkou skóre. V našem dresu se do dvouciferných čísel v počtu nastřílených bodů dostaly Grace Daleyová (15 bodů, střelba z pole 6/9, trestné hody 3/4) a Janell Burseová (13 bodů, střelba z pole 4/6, ale trestné hody jen 5/11), dalších šest hráček nastřílelo mezi šesti a devíti body. V hostujícím týmu se střelecky prosazovala zejména šikovná rozehrávačka Lucie Kysilková (17 bodů, trojky 3/4). Přestože jsme trefili pouze jedinou trojku ze sedmi pokusů, měli jsme výrazně lepší procento úspěšnosti střelby z pole (dvojky 59,6% - 34,1%), navíc jsme stříleli podstatně více trestných hodů - minuli jsme však plných patnáct šestek (22/37 - 7/8). "I v tomto utkání jsme opět zkoušeli především naši hru v postupném útoku. Možná proto není rozdíl v konečném skóre tak vysoký, jak by se dalo předpokládat," poznamenal po třetím domácím vítězství hlavní kouč ZVVZ USK Praha Lubor Blažek. Body ZVVZ USK - Daleyová 15, Burseová 13, Mokrošová 9, Pecková 8, Pavlíčková 8, Volnaya 7, Hartigová 6, LeDréanová 6, Elhotová 4, Lichnerová 2, Kotlanová 2, Štěpánová 1 Sparta - Kysilková 17, Hrabáková 9, Sýkorová 7, Pechová 4, Olsonová 4, Knotková 2, Peklová 2, Peterková 2, Morka 2