Vítězství v derby je naše

25.10.2003
Basketbalistky USK Blex Praha zvítězily i ve svém druhém utkání v nejvyšší soutěži žen. když si tentokrát poradily se Spartou Praha 81:51.

Pražské derby začaly lépe vysokoškolačky. které si již brzy vytvořily větší náskok. USK využil především výškové převahy proti které se Sparťanky prosazovaly jen stěží. Domácí vedli ve 13. minutě již 28:10 a zdálo se. že zápasu bude jasnou záležitostí pro tým z Folimanky. Jenže Sparta přitvrdila v obraně a hra se začala vyrovnávat. Nadšeně hrající Sparťanky sehrály závěr 2. čtvrtiny ve velkém stylu. dokázaly donutit USK k chybám a tak po koši Jany Vokřínkové v poslední vteřině poločasu snížily vedení domácích na tři body.

Rozhodující moment zápasu přišel na začátku druhé půle. Základní pětka USK ukázala svou sílu a šňůrou osmi bodů vrátila domácím klid. (42:31) Stejně jako na začátku těžily domácí basketbalistky ze slušné obrany a větší střelecké úspěšnosti. Sparta se snažila zápas zvrátit. proti rozjetým soupeřkám už ale nedokázala nic vymyslet. Vysokoškolačky ve zbytku zápasu zvyšovaly své vedení až na konečných 81:51.

USK Blex KV Praha - Kooperativa Sparta Praha 81:51(21:6. 34:31. 60:41)
body: Voračková Ivana 18. Mokrošová Markéta 15. Borovičková Bronislava 13. Staňková Hana 11. Matovič Ivana 9. Hlaváčková Kamila 7. Klečková Jana 6. Vodrážková Miroslava 2
- Vojtová Václava 16. Vokřínková Jana 9. Lišáková Lucie 7. Steffanová Milena 4. Špirková Irena 4. Mišurová Darina 3. Kysilková Lucie 3. Komžíková Iva 3. Pecková Tereza 2
střelba 3b.: 15/4:7/2; střelba 2b.: 38/21:60/14; TH: 32/27:27/17; doskoky: 46:26; chyby: 28:28; TCH: 18. trenér domácích. 25. Matovič Ivana;
rozhodčí: Kadečka Stanislav a Jedlička Jiří; komisař: Matějček Josef; 130 diváků; nejlepší hráčka: Mokrošová Markéta

Ivan Beneš (trenér domácích): Zápas jsme nezačali špatně. ve druhé čtvrtině jsme se však dopustili mnoha zbytečných chyb a nechali jsme soupeře dotáhnout. O našem vítězství rozhodl začátek druhého poločasu. kdy jsme si vybudovali rozhodující náskok. Zápas jsme pak již zdárně dovedli do vítězného konce.