Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstupují do finálové série vítězně

17.4.2019
Bronzové medailistky Final Four EuroLeague Women 2019 vstoupily do finálové série Ženské basketbalové ligy jasným vítězstvím. Kompletní medailová sestava nastoupila dnes od 18.00 na Královce proti Žabinám Brno.

ZVVZ USK Praha – Žabiny Brno 108:51 (32:8, 22:18, 30:11, 24:14)

Hned od úvodního rozskoku byla znát síla hráček z Královky. Pohlednými akcemi a především rychlým protiútokem se domácí ujaly vedení, které během první čtvrtiny stále navyšovaly. V útoku se bodově nejvíce prosadilo duo, Režan (11 bodů) – Hanušová, ta stihal do poločasu soupeřkám nastřílet 20 bodů. Druhá desetiminutovka už pro domácí nebyla tak přesvědčivá. Hostují Brňanky, začaly lépe bránit a zlepšily i útočnou fázi. Druhá čtvrtina i tak skončila lépe pro domácí celek a to 22:18. Po poločasové pauze opět dominovaly Pražanky. Během odehraných tří minut soupeřkám nastřílely 8 bodů. Po šňůře 12:0 zareagoval trenér hostů Viktor Průša, oddechovým časem. I time outu, domácí basketbalistky diktovaly tempo hry a svoje vedení stále navyšovaly, hlavně díky skvělé obraně. Žabinám se podařilo dát první koš po odehraných sedmi minutách. Za poslední tři minuty se hráčky z Brna prosadily a daly soupeřkám 11 bodů. Konečné stav třetí čtvrtiny skončil pro USK a to 30:11. I ve druhém poločase výborně hrála Alena Hanušová, autorka 40 bodů. Ta překonala rekord ligy 2018/19, nejvíce nastřílených bodů v utkání. Stejně bodů bylo nastříleno naposledy v sezoně 2014/15. V poslední části už domácí kontrolovaly svoje vedení a došly si pro první vítezství finále ŽBL 201/19. Do zápasu se zapojily všechny hráčky. Série se přesouvá do Brna, kde se druhý zápas odehraje v sobotu 20.4. od 17.00.