3. místo v EuroLeague Women 2019

14.4.2019
Basketbalistky ZVVZ USK Praha obsadily na závěrečném turnaji Evropské ligy třetí místo. V dnešním utkání o bronz si poradily 64:53 s domácí Šoproní. Pro pražský klub je to po celkovém triumfu z roku 2015 druhý nejlepší výsledek v soutěži.

Šoproň – ZVVZ USK Praha 53:64 (15:16, 16:22, 15:10, 7:16)

Do zápasu lépe vstoupily hráčky USK a v úvodní čtvrtině si vypracovaly až šestibodový náskok. Jenže po sérii nepřesností a několika zahozených vyložených střeleckých příležitostech dovolily domácím snížit na rozdíl jediného bodu. Pražanky poté výrazně zpřesnily hru a vypracovaly si až čtrnáctibodový náskok, ale do kabin se nakonec šlo za stavu 38:31.

Stejně jako v semifinále s Kurskem basketbalistkám ZVVZ USK Praha nevyšla třetí čtvrtina, ve které nestačily nasazení Šoproně a do závěrečného dějství vstupovaly pouze s dvoubodovým náskokem. Další drama ale české mistryně nedovolily a v poslední čtvrtině dostaly zápas zpátky pod kontrolu.

Zásluhu na vítězství měly především Isabelle Harrison a Alyssa Thomas, které zaznamenaly double double. Harrison měla bilanci 12 bodů a 14 doskoků, Thomas si připsala 13 bodů a 15 doskoků. Nejlepší střelkyní USK byla se 14 body Valeriane Ayayi.

Hráčky ZVVZ USK Praha se ve Final Four představily počtvrté za posledních pět let. Jejich jediným dosavadním medailovým úspěchem byl triumf z roku 2015, kdy se závěrečný turnaj uskutečnil v Praze. O bronz si v Eurolize neúspěšně zahrály také v sezonách 2015/2016 a 2016/2017.

Děkujeme všem fanoušků, kteří vytvořili báječnou atmosféru v dějišti Final 4. Moc si toho vážíme a těšíme se na další podporu ve finálové sérii ŽBL.

Zdroj: ČTK, USKBASKET.CZ