Strakonice odjely s krutým debaklem o více než sto bodů!

22.10.2006
To byla smršť! Basketbalistky ZVVZ USK Praha se i ve 2. kole Ženské basketbalové ligy představily na své palubovce a soupeřky ze Strakonic na tento zápas jen tak nezapomenou. Z Folimanky si totiž odvezly krutý výprask v podobě drtivé porážky o více než sto bodů!
ZVVZ USK - BK Strakonice 126:23 (59:12, 90:17) První čtvrtina přitom podobnému výsledku nenasvědčovala. Naše hráčky v úvodu zápasu proměnily jedinou ze sedmi střel z pole a po šesti minutách hry překvapivě prohrávaly 4:9. Jenže zbývající úsek hry v první čtvrtině vyhrály naprosto jednoznačně 16:0, ve druhé desetiminutovce přidaly dalších 21 bodů v řadě a přelom obou čtvrtin vyhrály 37:0!!! V dalším průběhu střetnutí už pak hostující tým působil naprosto odevzdaným dojmem a svěřenkyně trenérů Blažka s Benešem si na palubovce dělaly doslova co chtěly. Ve druhém hracím období povolily soupeřkám vstřelit pouhé tři body, ve třetí čtvrtině jen o dva více a v závěrečné části hry obdržely šest bodů. Výsledek? Drtivá výhra o 103 body!!! V dresu Strakonic se dokázala výrazněji střelecky prosadit pouze Michaela Drachovská, která nastřílela jedenáct bodů. To v domácím družstvu se do dvouciferných čísel dostalo hned sedm basketbalistek, trio Míša Pavlíčková, Markéta Mokrošová a Sandra LeDréanová přispělo k výhře ZVVZ USK shodně osmnácti body. Zatímco úspěšnost střelby našich protivnic jsme srazili na pouhopouhých 20% (9/35), domácí tým na tom byl podstatně lépe. Celková úspěšnost střelby z pole se vyšplhala až na 58,3% (trojky 8/16), zajímavé je, že naše hráčky měly o 39 střeleckých pokusů více než Strakonice (poměr útočných doskoků byl 15 - 3, ztracené míče 9 - 32!). "Po váhavém začátku naše hráčky pochopily, že bez obrany nemůžeme porazit nikoho. Náš výkon šel rapidně nahoru právě po zlepšení defenzívní činnosti," prohlásil po utkání spokojený domácí kouč Lubor Blažek. Jeho strakonický protějšek Eduard Geisler byl po porážce zdrcen. "Byl to naprostý propadák, jsem zdrcen. Prohra o 103 bodů hovoří za vše." Body ZVVZ USK: Mokrošová 18, LeDréanová 18, Pavlíčková 18, Volnaya 15, Daleyová 13, Hartigová 11, Burseová 11, Lichnerová 9, Kotlanová 4, Elhotová 4, Pecková 3, Štěpánová 2 Strakonice: Drachovská 11, Urbanová 6, Bernasová 3, Múčková 2, Podskalská 1 Další výsledky 2. kola Hradec Králové - Gambrinus Brno 53:110 Olomouc - Slovanka Tábor 84:97 Sparta Praha - Karlovy Vary 83:64 Valosun Brno - Trutnov 82:85