Na úvod jasné vítězství nad Slovankou

18.10.2006
Jednoznačný průběh mělo naše úvodní vystoupení v Ženské basketbalové lize. Slovanka Tábor naše družstvo podle očekávání příliš neprověřila. ZVVZ USK vedl už po prvním poločase o čtyřicet bodů a nakonec si připsal povinné dva body po výhře 95:35.
ZVVZ USK - Slovanka Tábor 95:35 (53:13, 75:22) V polovině 8. minuty hostující tým snížil průběžný stav na 9:18, ovšem pak mu naše družstvo nepovolilo více než sedm minut vstřelit ani jediný koš a po šňůře 22:0 jsme si vypracovali třicetibodový náskok. Obrana ZVVZ USK pracovala v prvním poločase velice dobře - ve druhé čtvrtině dokonce povolila Slovance pouhé čtyři body!!! Ani po přestávce se průběh hry příliš nezměnil. Vysokoškolačky neustále navyšovaly své vedení a rozdíl ve skóre se nakonec zastavil na šedesáti bodech. "Naše družstvo je pohromadě teprve tři dny, proto byl náš dnešní výkon ještě takový sirový," podotkl domácí kouč Lubor Blažek. "Hodně jsme chtěli hrát postupný útok, což naši hru brzdilo." Body: ZVVZ USK - LeDréanová 16, Volnaya 15, Daleyová 13, Mokrošová 12, Pavlíčková 10, Burseová 10, Elhotová 8, Hartigová 5, Lichnerová 4, Pecková 2 Slovanka - Staňková 11, Kuthanová 7, Perželová 5, Pospíšilová 4, Kalkusová 4, Kubařová 2, Ondráčková 2 Další výsledky 1. kola: Valosun Brno - Hradec Králové 82:70 Karlovy Vary - Strakonice 74:53 Sparta - Trutnov 80:89 Olomouc - Gambrinus Brno 42:145