Těsná porážka proti Famila Schio

Hráčky ZVVZ USK Praha dnes odehrály od 19 hodin domácí euroligové utkání proti italskému týmu Famila Schio. Hostujícím hráčkám stačila vyhrát pouze třetí čtvrtina a z Prahy si odvážejí vítězství.

ZVVZ USK Praha – Famila Schio – 77:88 (22:21, 19:16, 13:25, 23:18)

Utkání začalo v 19 hodin ve SH Královka. Zápas odstartovala svou úspěšnou tříbodovou střelou Valeriane Ayayi. V první čtvrtině se oběma týmům dařilo střelecky, ale ani jeden se nedokázal od druhého celku bodově oddálit o více než 5 bodů. Poslední body první čtvrtiny dala ze šestek Valeriane Ayayi, která svůj tým dostala alespoň do jednobodového vedení 22:21. Ve druhé čtvrtině se více dařilo střelecky domácím hráčkám a do poločasu si připsaly ještě další tři body k dobru. Do druhého poločasu se tak šlo za stavu 41:37.

Hostující hráčky, ale třemi rychlými koši ihned obrátily vedení ve svůj prospěch. Hráčky ZVVZ USK Praha ještě v 5. minutě skóre vyrovnaly. Schio, ale střelecky táhly dvě opory, Gruda s Quigley. Do poslední čtvrtiny nastupovaly Pražanky s osmibodovým mankem, za stavu 54:62. Basketbalistky ZVVZ USK Praha bodově držela především Valeriane Ayayi, která byla aktivní na útočné polovině. 7 minut do konce utkání za skóre 61:65 odpískaly rozhodčí Alysse Thomas 4. osobní chybu a následně technickou, která bohužel znamenala pro Alyssu konec hry. Hráčky Schia se prosazovaly především z čáry trestného hodu. Poté se, ale prosadila Alena Hanušová a hned na to Valeriane Ayayi svou tříbodovou akcí a opět stáhly skóre na 71:66. Do poslední minuty se snažily domácí hráčky stahovat skóre, a svými 4 body za sebou se přiblížily soupeřkám na rozdíl dvou košů. Po timeoutu hostujícího trenéra se ale trefila Quigley za 3 body a vedení opět bylo 7bodové. Basketbalistky z Královky ještě měly šance z trestných hodů a Kateřina Elhotová dokonce trefila těžkou střelu za 3 body 30 vteřin do konce utkání a stáhla skóre na rozdíl jediného koše. Na druhé straně faulovala nejlepší střelkyni hostujících hráček. Quigley proměnila první šestku a druhou domácí doskočily. Pražanky se ještě dostaly do zakončení, ale těžká střela Ayayi bohužel neskončila úspěšně. Domácí si tak připisují druhou domácí porážku. Nejlepší střelkyní byla Valeriane Ayayi s 25 body.

Body ZVVZ USK Praha: Ayayi 25, Elhotová Kateřina 15, Thomas 12, Oblak 11, Režan 6, Hanušová 5, Romero 3

Nejbližší domácí zápasy

24/04od 17:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
Žabiny Brno
  
 
 

1.liga

07/04
Dvě vítězství na domácí palubovce

Aktuální výsledky

Žabiny Brno70
ZVVZ USK Praha93
Sopron Basket (HUN)53
ZVVZ USK Praha (CZE)64

AktualityZobrazit vše

20/04
Vydřené druhé vítězství v Brně
Hráčky ZVVZ USK Praha dnes nastoupily do druhého finálového utkání proti BK Žabiny Brno. Ty dnes Pražankám nedaly nic zadarmo. I přes konečné skóre 70:93, to neměly dnes pražské basketbalistky jednoduché jako v prvním utkání. V sérii i přesto vedou 2:0, kterou budou mít šanci ukončit ve středu, 24. 4. 2019 ve SH Královka.
17/04
Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstupují do finálové série vítězně
Bronzové medailistky Final Four EuroLeague Women 2019 vstoupily do finálové série Ženské basketbalové ligy jasným vítězstvím. Kompletní medailová sestava nastoupila dnes od 18.00 na Královce proti Žabinám Brno.
16/04
Finále ŽBL
Hráčky ZVVZ USK Praha o víkendu ukončily sezónu Evropské ligy, ve které získaly bronzové medaile. Nyní je čeká finálový souboj v Ženské basketbalové lize, ve kterém se utkají po šesti letech proti BK Žabiny Brno.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Rozloučení s Extraligou U14 velmi úspěšné!!!

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio peakshop.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA