Těsná porážka proti Famila Schio

Hráčky ZVVZ USK Praha dnes odehrály od 19 hodin domácí euroligové utkání proti italskému týmu Famila Schio. Hostujícím hráčkám stačila vyhrát pouze třetí čtvrtina a z Prahy si odvážejí vítězství.

ZVVZ USK Praha – Famila Schio – 77:88 (22:21, 19:16, 13:25, 23:18)

Utkání začalo v 19 hodin ve SH Královka. Zápas odstartovala svou úspěšnou tříbodovou střelou Valeriane Ayayi. V první čtvrtině se oběma týmům dařilo střelecky, ale ani jeden se nedokázal od druhého celku bodově oddálit o více než 5 bodů. Poslední body první čtvrtiny dala ze šestek Valeriane Ayayi, která svůj tým dostala alespoň do jednobodového vedení 22:21. Ve druhé čtvrtině se více dařilo střelecky domácím hráčkám a do poločasu si připsaly ještě další tři body k dobru. Do druhého poločasu se tak šlo za stavu 41:37.

Hostující hráčky, ale třemi rychlými koši ihned obrátily vedení ve svůj prospěch. Hráčky ZVVZ USK Praha ještě v 5. minutě skóre vyrovnaly. Schio, ale střelecky táhly dvě opory, Gruda s Quigley. Do poslední čtvrtiny nastupovaly Pražanky s osmibodovým mankem, za stavu 54:62. Basketbalistky ZVVZ USK Praha bodově držela především Valeriane Ayayi, která byla aktivní na útočné polovině. 7 minut do konce utkání za skóre 61:65 odpískaly rozhodčí Alysse Thomas 4. osobní chybu a následně technickou, která bohužel znamenala pro Alyssu konec hry. Hráčky Schia se prosazovaly především z čáry trestného hodu. Poté se, ale prosadila Alena Hanušová a hned na to Valeriane Ayayi svou tříbodovou akcí a opět stáhly skóre na 71:66. Do poslední minuty se snažily domácí hráčky stahovat skóre, a svými 4 body za sebou se přiblížily soupeřkám na rozdíl dvou košů. Po timeoutu hostujícího trenéra se ale trefila Quigley za 3 body a vedení opět bylo 7bodové. Basketbalistky z Královky ještě měly šance z trestných hodů a Kateřina Elhotová dokonce trefila těžkou střelu za 3 body 30 vteřin do konce utkání a stáhla skóre na rozdíl jediného koše. Na druhé straně faulovala nejlepší střelkyni hostujících hráček. Quigley proměnila první šestku a druhou domácí doskočily. Pražanky se ještě dostaly do zakončení, ale těžká střela Ayayi bohužel neskončila úspěšně. Domácí si tak připisují druhou domácí porážku. Nejlepší střelkyní byla Valeriane Ayayi s 25 body.

Body ZVVZ USK Praha: Ayayi 25, Elhotová Kateřina 15, Thomas 12, Oblak 11, Režan 6, Hanušová 5, Romero 3

Nejbližší domácí zápasy

27/02od 18:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
Sokol Nilfisk H. Králové
05/03od 19:00 / Kralovka Arena
ZVVZ USK Praha (CZE)
Fenerbahce Istanbul (TUR)

1.liga

11/02
1.liga

Aktuální výsledky

SBŠ Ostrava73
ZVVZ USK Praha111
CCC Polkowice (POL)74
ZVVZ USK Praha (CZE)79

AktualityZobrazit vše

22/02
I z Ostravy přivážíme vítězství
Basketbalistky ZVVZ USK Praha mají za sebou náročný týden. V úterý odcestovaly do Polkowic, kde odehrály poslední utkání základní části Evropské ligy, a odtud se vypravily přímo do Ostravy na další zápas. Po dlouhé výpravě se tak vrací domů se dvěma výhrami.
21/02
Z Polkowic do Ostravy
Basketbalistky ZVVZ USK Praha odehrají 20. kolo Ženské basketbalové ligy už v pátek, 22. 2. 2019 od 17:30 v Ostravě, kam odcestovaly dnes přímo z Polkowic.
20/02
Do play off z druhého místa
Basketbalistky ZVVZ USK Praha v závěrečném kole základní části Evropské ligy vyhrály 79:74 na hřišti Polkowic a obsadily konečné druhé místo ve skupině A. Ve čtvrtfinále se utkají s třetím týmem skupiny B Fenerbahce Istanbul, jehož barvy hájí česká reprezentantka Kia Vaughn.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Předehrávka EX U19

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio peakshop.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA