I přes nevydařený úvod utkání vítězíme 116:45

15.12.2018
Hráčky ZVVZ USK Praha se v letošní sezoně už podruhé střetly s týmem BK Loko Trutnov. V domácím utkání v 1. kole je porazily 107:48 a v dnešním utkání, i přes nevydařený vstup, nasázely soupeřkám 116 bodů. Z Trutnova tak přivážejí další vítězství.

BK Loko Trutnov – ZVVZ USK Praha – 45:116 (17:26, 10:27, 6:27, 11:37)

Do zápasu nastoupila základní sestava Oblak, Vyoralová, Thomas, Režan a Kateřina Elhotová. Po několika neúspěšných útocích na obou stranách se bodově jako první prosadila za tři body domácí hráčka Jordan Adams. Trutnovské hráčky se na začátku utkání prosazovaly hlavně díky nájezdům, které většinou končily faulem nebo košem a v páté minutě se tak ujaly vedení 14:10. Po dalším nájezdu s faulem si trenérka Hejková vzala timeout aby své svěřenkyně namotivovala k lepší hře. To si už v první čtvrtině nechaly Pražanky dát jen 3 body a sami pak v útoku daly bodů 26. Druhou čtvrtinu zahájily suverénně hráčky ZVVZ USK Praha šňůrou 8:0. Pražanky bodově držela podkošová dvojice Režan-Hanušová. Domácí hráčky sázely na střely za tři body, které ale byly neúspěšné. Do šaten se tak šlo za stavu 27:53.

Druhý poočas opět dominovaly hráčky z Královky. Domácí hráčky ještě zkusily zónu ale Pražanky hlavně díky kolektivní hře v útoku a agresivní obraně odskočily do poslední čtvrtiny o dalších 19 bodů. Posledních deset minut utkání tak odstartovalo za stavu 34:79. Ani v té hráčky ZVVZ USK Praha nepolevily a už v úvodu vedly čtvrtinu 11:2. Stobodovou hranici pokořila 4 minuty do konce utkání po zisku a rychlém protiútoku Alena Hanušová. Do konce utkání ještě stihly dát dalších 16 bodů a poslední čtvrtinu daly soupeřkám, hlavně díky rychlým protiútokům, 37 bodů.

Poslední zápas v tomto roce, odehrají hráčky ZVVZ USK Praha euroligové utkání na domácí palubovce 19. 12. 2018 od 19 hodin proti CCC Polkowicím.

Body ZVVZ USK Praha: Hanušová 23, Thomas 18, Vyoralová 16, Pospíšilová 15, Režan 14, Oblak 11, Elhotová Kat. 8, Romero 5, Šípová 4, Žílová 2