Ve Francii překonáváme stobodovou hranici

12.12.2018
Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály v Evropské lize 101:62 na hřišti Villeneuve a podruhé v elitní evropské soutěži pokořily hranici sta bodů.
Villeneuve – ZVVZ USK Praha 62:101 (11:24, 18:25, 22:23, 11:29)

Připsaly si už páté vítězství z šesti duelů, čímž se minimálně do čtvrtka dostaly na první místo skupiny, ale dosud neporažený Jekatěrinburg má zápas k dobru. České mistryně podobně jako v minulém utkání s Castors Braine rozhodly už v první půli, ve které si vytvořily náskok 20 bodů. Tým táhly tradiční opory. Kateřina Elhotová se trefovala z dálky, k tomu přidala sedm asistencí, pod košem se prosazovala Marija Režan. Alyssa Thomas byla vidět na obou stranách hřiště, když už v první čtvrtině vybojovala v obraně čtyři zisky a 19 body a deseti doskoky potvrdila pozici nejužitečnější hráčky soutěže. V útoku se po příchodu do hry chytily i Alena Hanušová a Leticia Romero. Ta dokonce neminula jedinou střelu a 17 body si vytvořila maximum v Eurolize. Francouzský celek na to už neměl odpověď. Postupně se chytla Američanka Angela Bjorklund, ale Pražanky nedovolily domácím se vrátit do utkání a udržovaly si náskok, který v závěru naopak ještě navýšily až na 42 bodů. Necelou minutu před koncem Romero pokořila stovku, což hráčky USK v Evropské lize zažily teprve podruhé. Dosud se jim to povedlo jen v únoru 2012 na hřišti Gdyně, kde vyhrály 102:66. Další utkání čeká USK v sobotu na půdě Trutnova od 15.30.

Natália Hejková

„Byl to velmi dobrý zápas pro náš tým. Dali jsme 100 bodů, což není vůbec snadné, ať proti vám hraje jakýkoliv soupeř. Jsem velmi ráda, že mnoho našich hráček překonalo 10bodovou hranici. Kdyby domácí tým neproměnil tolik tří bodových střel, rozdíl mohl být větší. Doufám, že budeme úspěšní i v dalším euroligovém utkání a budeme mít hezkou vánoční pauzu.“

Valeriane Ayayi

„Jsem velmi spokojená s naším výkonem. Byl to velmi náročný zápas, protože francouzský tým hraje velmi fyzický basketbal. V tomto zápase jsme hrály dobře a dovedly ho do vítězného konce.“

Body ZVVZ USK Praha: Thomas 19 (10 doskoků), Hanušová 18, Romero 17 (100% úspěšnost střelby), Režan 16 (14 doskoků), Ayayi 12, Elhotová 10 (7 asistencí), Oblak 6, Vyoralová 3