Titul získala Austrálie, Američanky jsou až třetí

25.9.2006
Světový šampionát basketbalistek, který se uskutečnil ve dnech 12. až 23. září v Brazílii, je již minulostí. Nejspokojenější výpravou je bezpochyby Austrálie, která vypálila rybník velkým favoritkám z USA či Ruska a po finálovém vítězství právě nad Ruskami překvapivě získala svůj historicky první titul mistryň světa.
Finále Australanky v něm nastoupily proti Rusku, které předtím v semifinále senzačně vyřadilo nejvíce favorizovaný tým USA a v boji o zlato měly po celou dobu navrch. Vyhrály všechny čtyři čtvrtiny a nakonec se po zásluze radovaly z absolutního triumfu. Austrálie - Rusko 91:74 (19:15, 43:35, 69:55) Body: Taylorová 28, Jacksonová 16, Harrowerová 15 - Stěpanovová 17, Ščegolevová 15 Utkání o 3. místo Američanky si v duelu o bronz spravily chuť po překvapivém semifinálovém kolapsu s ruským výběrem a domácím Brazilkám nedaly absolutně žádnou šanci. Už po prvním poločase vedly o patnáct bodů a po přestávce na palubovce jednoznačně kralovaly. USA - Brazílie 99:59 (31:21, 49:34, 83:45) Body: Taurasiová 28, Thompsonová 15 - Arcainová 16, Castrová-Marquesová 13 Konečné pořadí MS: 1. Austrálie 2. Rusko 3. USA 4. Brazílie 5. Francie 6. Litva 7. Česká republika 8. Španělsko