Český tým skončil na mistrovství světa sedmý

23.9.2006
Vítězstvím nad Španělskem v poměru 57:49 zakončily basketbalistky České republiky svou pouť letošním světovým šampionátem v Brazílii. V konečném účtování patří svěřenkyním trenérů Jana Bobrovského a Lubora Blažka sedmá příčka, Španělky skončily osmé.
Česká republika - Španělsko 57:49 (15:15, 21:25, 37:34) Naše hráčky měly jednoznačnou převahu v doskakování (48:32, útočné doskoky 15-5) a také o něco lepší úspěšnost střelby, ovšem první poločas o čtyři body prohrály. Do vedení se dostaly až díky vydařené třetí čtvrtině, v níž svým soupeřkám povolily nastřílet pouhých devět bodů a druhý poločas nakonec vyhrály dvouciferným rozdílem 36:24. Do děje zápasu výrazně promluvily i basketbalistky ZVVZ USK. Michaela Pavlíčková odehrála 23,5 minuty, nastřílela šest bodů a v obraně doskočila pět míčů. Markéta Mokrošová strávila na palubovce devatenáct minut a do statistik se zapsala dvěma body a dvěma doskoky. Body ČR: Machová 17, Veselá 11, Pavlíčková 6, Večeřová 6, Klimešová 6, Vítečková 5, Kulichová 4, Mokrošová 2