Češky padly v prodloužení a čeká je boj o 7. místo

21.9.2006
Dramatický duel, o jehož osudu rozhodlo až prodloužení, sehrály basketbalistky České republiky ve svém předposledním vystoupení na MS v Brazílii. Z těsného vítězství se nakonec radovala Francie, která si tak zahraje o 5. místo, zatímco naše hráčky čeká zápas o 7. příčku.
Česká republika - Francie 78:79 p.p. (20:17, 35:28, 50:51, 69:69) Reprezentantky České republiky měly mírně navrch jen v průběhu prvního poločasu, který nakonec vyhrály o sedm bodů. Po přestávce však francouzské basketbalistky svou ztrátu velice rychle vymazaly a o výsledku se tak rozhodovalo až v dramatické koncovce. Normální hrací doba však rozuzlení nepřinesla a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm měla více štěstí Francie, které pomohla k nejtěsnějšímu vítězství dvanácti body naše nová posila Sandra LeDréanová. Michaela Pavlíčková zaznamenala pět bodů, Markéta Mokrošová odehrála jen pět minut a do střelecké listiny se nezapsala. "Tento zápas byl hodně o štěstí. Na hráčkách se navíc projevila únava z předchozího náročného programu a z ní pramenily chyby," uvedl český trenér Jan Bobrovský. "Přesto bych ocenil bojovnost našeho týmu, který dokázal v poslední čtvrtině dotáhnout nepříjemnou devítibodovou ztrátu." Podobný pohled na předposlední zápas českých barev měl i asistent Lubor Blažek. "Ani jeden tým nebyl po fyzické stránce v pohodě, takže se více bojovalo, než se hrál pohledný basketbal," řekl serveru iDnes. "V závěru normální hrací doby jsme vedli o tři body, ale bohužel jsme soupeřkám dovolili vyrovnat." Střelkyně ČR: Machová 18, Vítečková 16, Kulichová 15, Veselá 14, Klimešová 7, Pavlíčková 5, Uhrová 3 Posledním soupeřem českých basketbalistek bude v duelu o 7. místo poražený z duelu Španělsko - Litva.