Basketbalistky vezou z KP Brna výhru

3.11.2018
Hráčky ZVVZ USK Praha dnes v ranních hodinách odcestovaly na další utkání Ženské basketbalové ligy do Brna. Po velmi náročném cestování zvládly zápas 8.kola ŽBL na výbornou.

KP Brno - ZVVZ USK Praha - 63:96 (16:26, 18:33, 12:22, 17:15)

Pražanky nastoupily do zápasu v základní ose s kapitánkou Elhotovou  na křídle, pod košem dvojice Režan – Thomas, na druhém křídle Ayayi a na rozehrávce Oblak. Hostující hráčky vstoupily do zápasu šňůrou 6:0 a ujaly se v první čtvrtině vedení, domácí na to reagovali timeoutem. Po oddechovém čase se domácím podařilo snížit na 5:9. První čtvrtinu zvládly lépe hráčky z Královky hned po první fázi vedly rozdílem 10 bodů. Ve druhé čtvrtině se podařilo hráčkám USK odskočit na rozdíl 25 bodů. Do poločasu se na tomto rozdílu podílela nejvíce Alyssa Thomas, která před odchodem do šaten soupeřkám nastřílela 17 bodů a k tomu doskočila 8 míčů, k ní se přidala kapitánka Kateřina Elhotová s 11 body a 5 asistencemi. Za domácí se za 20 minut hry nejlépe dařilo Evě Kopecké, která Pražankám nastřílela 10 bodů. I třetí čtvrtinu měly hráčky ZVVZ USK Praha pod kontrolou a navýšily svůj bodový náskok o dalších 10 bodů. Poslední čtvrtinu sice prohrály o dva body, ale i přes to vezou z Brna jasné vítězství 96:63.