Čtvrtfinále MS: Postupové naděje zhatila druhá čtvrtina

20.9.2006
Totálně pokažená čtyřminutovka v úvodu druhé čtvrtiny sebrala českým basketbalistkám naději na postup do semifinále mistrovství světa v Brazílii. Domácí hráčky totiž vyhrály tento úsek hry 16:0 a v dalším průběhu střetnutí už si účast v bojích o medaile s přehledem pohlídaly.
Brazílie - Česká republika 75:51 (19:19, 46:28, 62:40) Trenéři Jan Bobrovský a Lubor Blažek zařadili do základní sestavy kromě Hany Machové, Jany Veselé, Evy Vítečkové a Petry Kulichové i Michaelu Pavlíčkovou. Začátek vyšel mnohem lépe domácím Brazilkám, které vedly po dvou trojkách ve 3. minutě již 10:2 a naši trenéři zastavovali jejich nápor oddychovým časem. Další úsek hry však naopak vyhrály Češky 9:3 a po trojce Evy Vítečkové si rychle brala time-out Brazílie. Do vedení se ovšem hostující basketbalistky nedostaly. Úvod druhé čtvrtiny vyhrály jejich soupeřky po čtyřminutové smršti 16:0 (!) a když tři minuty před koncem poločasu narostl rozdíl ve skóre na sedmnáct bodů (41:24), nevypadalo to s námi dobře. Střídající Markéta Mokrošová sice předvedla dva parádní nájezdy do koše a o chvíli později se přesně trefila i Míša Pavlíčková, ale ofenzívně naladěný brazilský soubor to nerozhodilo. České reprezentantky ztratily v prvním poločase devět míčů, což Brazilky nekompromisně trestaly a do druhého poločasu vstupovaly s osmnácti body k dobru. Zasloužila se o to zejména naše bývalá hráčka Izi Castrová-Marquesová, autorka 16 bodů!!! Češkám se bohužel dvoucifernou ztrátu po přestávce nepodařilo zlikvidovat. V polovině třetí části hry svítil na světelné tabuli stav 53:35 a křídelnice Jana Veselá se navíc dopustila své čtvrté osobní chyby. V závěru utkání už se na výsledku nic podstatného nezměnilo. Naše hráčky se sice snažily nepříznivé skóre alespoň zkorigovat, nicméně s chutí hrající Brazilky měly neustále navrch a nakonec zvítězily o čtyřiadvacet o bodů. Český výběr nyní čekají souboje o 5. až 8. místo. Nejlepší střelkyně Česko: Machová 10, Klimešová 9, Vítečková 7, Mokrošová 6, Veselá 5, Pavlíčková 4, Kulichová 4, Večeřová 3, Uhrová 3 Brazílie: Castrová-Marquesová 23, Janeth 15 bodů a 10 doskoků