Češky držely s USA krok, prohrály o 13 bodů

19.9.2006
Ani ve svém závěrečném vystoupení v osmifinálové skupině mistrovství světa české basketbalistky nezklamaly. V duelu s favorizovanými Američankami se tak jako v předchozích zápasech spoléhaly především na výbornou defenzívu a díky ní uhrály se zámořským týmem velice přijatelný výsledek.
USA - Česká republika 63:50 (10:16, 28:31, 38:49) Po vyrovnaném prvním poločase udělaly USA rozhodující krok k vítězství ve třetí čtvrtině. Zatímco české basketbalistky v ní nastřílely deset bodů, Američanky o osm více a dostaly se do dvouciferného vedení, které v závěrečném hracím období udržely. Česká republika nakonec obsadila v osmifinálové skupině druhé místo právě za Spojenými Státy a ve čtvrtfinále se utkání s domácí Brazílií. Utkání začíná ve středu 20. září v 18 hodin SELČ, přímým přenosem jej odvysílá ČT2. Střelkyně ČR: Kulichová 10, Večeřová a Vítečková 9, Klimešová 6, Veselá 5, Uhrová a Machová 4, Mokrošová 3