Povinnost je splněna, Češky jdou na MS dál

14.9.2006
Dvě vítězství a jedna porážka. Taková je bilance českých basketbalistek ve skupině D světového šampionátu v Brazílii. Češky se po úvodní těsné prohře s Francií dokázaly zmátořit a po včerejším vítězství nad Kubou zdolaly dnes odpoledne i Tchajwan.
Tchajwan - Česká republika 72:93 (15:18, 35:40, 63:52) Úvod zápasu příliš basketbalové krásy nepobral. Oba týmy se v útoku spíše trápily a po šesti minutách hry bylo průběžné skóre velice nízké - 7:8. Pak se však našim hráčkám povedla šnůra 7:0, na které se podílela i naše rozehrávačka Markéta Mokrošová a první čtvrtinu Češky nakonec vyhrály o tři body. Výraznější náskok si ale svěřenkyně trenérů Bobrovského a Blažka vypracovaly až v 15. minutě, kdy po trojce Jany Veselé a dvoubodovém zásahu Evy Vítečkové vůbec poprvé navýšily své vedení do dvouciferné podoby (30:20). Pak naopak přišel velký nápor Tchajwanek a o chvíli později se naše vedení smrsklo na pouhý bod (36:35). Přestože český tým podle očekávání jasně dominoval v doskakování (v poločase 22-12), o svém vítězství rozhodl až po přestávce. V polovině třetího hracího období zůstala pod košem soupeřek zapomenutá Petra Kulichová a pohodlně zvýšila rozdíl ve skóre na třináct bodů (41:54). V závěrečné čtvrtině jsme už naše vedení neustále navyšovali a nakonec jsme zvítězili přesvědčivě o jednadvacet bodů. Nejvíce bodů ČR: Vítečková 23, Veselá 13, Machová 11, Uhrová 10, Kulichová 10