Ve 3. kole nás potrápily hráčky Žabin

9.10.2018
Dnes odehrály hráčky ZVVZ USK Praha 3. kolo Ženské basketbalové ligy, proti Žabinám Brno. Pražanky sice z Brna přivážejí výhru 83:58, ale hráčky Žabin je pořádně potrápily.

Žabiny Brno – ZVVZ USK Praha – 58:83 (12:20, 18:17, 17:22, 11:24)

Dnes se od 18 hodin odehrálo ve SH Rosnička Brno, 3. kolo Ženské basketbalové ligy. Do zápasu nastoupila základní pětka Režan, Elhotová Kateřina, Thomas, Oblak a Ayayi. Utkání bodově otevřela Maria Režan. Pražanky si na začátku první čtvrtiny vytvářely mírný náskok, který ale domácí hráčky vždy dokázaly opět rychle stahovat. Prvních deset minut si tak hráčky ZVVZ USK Praha vytvořily 8 bodový náskok a do druhé čtvrtiny se šlo za stavu 20:12. Tu odstartovala Nikola Dudášová svou tříbodovou střelou. Pražanky bodově držela především podkošová dvojice Maria Režan a Alyssa Thomas, ale domácí hráčky svou hrou stále stahovaly bodový rozdíl z první čtvrtiny a v 6. minutě druhé čtvrtiny si musela vzít trenérka Hejková při skóre 26:25 time-out. Ani poté se ale Pražankám nepodařilo se prosazovat, v útoku ztrácely míče a Žabiny po tříbodové střele Petry Záplatové srovnaly na 28:28. Do konce poločasu ještě upravily Pražanky skóre ve svůj prospěch na 37:30, ale druhou čtvrtinu prohrály 17:18. V poločase měly hráčky ZVVZ USK Praha na svém kontě 11 ztrát. Ani druhý poločas domácí hráčky nepolevily ani v útoku ani v obraně a vedly třetí čtvrtinu až do 5. minuty. Poprvé v utkání se Pražanky ujaly dvouciferného vedení po koši Alyssi Thomas až v 6. minutě třetí čtvrtiny. V útoku nacházely střelecké pozice a využívaly výškové převahy pod košem. Posledních deset minut zápasu Pražanky odstartovaly bodovým vedením 7:1. Domácí hráčky se dokázaly prosazovat pouze z trestných hodů. Nakonec hráčky ZVVZ USK Praha díky lepšímu druhému poločasu, a hlavně poslední čtvrtině, dotáhly utkání do vítězného konce 83:58.

Body ZVVZ USK Praha – Thomas 20, Režan 13, Oblak 12, Hanušová, Ayayi, Elhotová Kat. 9, Elhotová Kar. 8, Romero 3