Česko získalo na MS první výhru, zdolalo Kubu

14.9.2006
Basketbalistky České republiky si připsaly na světovém šampionátu v Brazílii první vítězství. Po zlepšeném výkonu porazily Kubu o dvaadvacet bodů 73:51 a nás může těšit, že k důležitému úspěchu našim barvám výrazně dopomohla rozehrávačka ZVVZ USK Markéta Mokrošová.
Česká republika - Kuba 73:51 (16:20, 41:30, 55:41) V první čtvrtině sice měly po většinu času navrch soupeřky, které vedly po šesti minutách hry 16:9, ovšem postupem času se přece jen začaly prosazovat favorizované Češky. První čtvrtinu sice ještě o čtyři body prohrály, ale na přelomu první a druhé desetiminutovky zavelela k trháku Markéta Mokrošová. Svou první trojku trefila v závěru 9. minuty a v dalším průběhu zápasu proměnila ještě další tři! Neúspěšná byla pouze v jediném případě a celkem tak z perimetru střílela s fantastickou úspěšností 80%!!! Se čtrnácti body byla nakonec po Evě Vítečkové (19) a Haně Machové (18) třetí nejlepší střelkyní vítězek, které rozhodly o svém triumfu ve druhém hracím období. To vyhrály o patnáct bodů 25:10 a dvouciferné vedení si už po přestávce pohlídaly. Michaela Pavlíčková kvůli zraněnému kotníku z premiérového duelu s Francií nenastoupila, ale podle informací komentátora České televize Jakuba Bažanta se její zdravotní stav výrazně zlepšuje a v další fázi šampionátu by pravděpodobně měla znovu zasáhnout do hry. Nejlepší střelkyně: Česko - Vítečková 19, Machová 18, Mokrošová 14, Veselá 6, Večeřová 4, Hartigová 4, Kulichová 4, Klimešová 4 Kuba - Bouletová 16, Plutinová 11