Jak si vedly v prvním duelu na MS naše hráčky?

13.9.2006
Hned trojice hráček ZVVZ USK Praha se představila v úvodním duelu českého národního týmu na mistrovství světa v Brazílii. Barvy České republiky hájily Michaela Pavlíčková s Markétou Mokrošovou, v dresu soupeřek se představila Sandra LeDréanová.
Velkou smůlu měla Míša Pavlíčková. Trenérské duo Bobrovský, Blažek ji sice zařadilo po boku Hany Machové, Jany Veselé, Evy Vítečkové a Petry Kulichové do základní sestavy, ovšem naše křídelnice strávila na palubovce pouhé tři minuty. Pak se bohužel zranila a do dalšího průběhu zápasu již nezasáhla. Markéta Mokrošová odehrála devět a půl minuty a připsala si jednu přesnou střelu z perimetru (trojky 1/3) a jeden doskočený míč. A naše nová posila Sandra LeDréan? Ta byla pochopitelně mnohem spokojenější. K výhře svého družstva totiž pomohla dvanácti body a byla druhou nejlepší střelkyní Francie. Celkem proměnila tři z devíti střel z pole (trojky 2/4), čtyři ze šesti trestných hodů a navíc doskočila čtyři míče a svým spoluhráčkám rozdala tři finální přihrávky. Jedinou vadou na kráse bylo šest míčových ztrát. Ve druhém duelu skupiny D zvítězila Kuba nad Tchajwanem po vyrovnaném průběhu 75:70, dnes jsou na programu zápasy Česká republika - Kuba a Francie - Tchajwan.