V úvodu šampionátu ČR těsně prohrála s Francií

12.9.2006
Porážkou o čtyři body v poměru 58:62 vstoupily do bojů v základní skupině mistrovství světa basketbalistky České republiky. Po většinu vyrovnaného zápasu si sice naše hráčky udržovaly mírný náskok, ovšem závěrečnému náporu soupeřek bohužel neodolaly.
Česká republika - Francie 58:62 (18:17, 30:29, 47:44) Ve 13. minutě po trojce Michaely Uhrové jsme vedli o sedm bodů 28:21, ale francouzský tým, který velice dobře dirigovala Sandra LeDréanová, svou ztrátu záhy vymazal. Do vedení 36:30 se poté dostaly soupeřky, ale rozhodnutí přišlo až v dramatickém závěru. Naše basketbalistky bohužel v poslední čtvrtině několikrát naprosto zbytečně ztratily míč, nepohlídaly si obranný doskok a Francie je za to nekompromisně trestala. Hana Machová sice ještě naposledy dostala Česko dvěma přesnými šestkami do jednobodového vedení (56:55), ovšem pak už převzaly iniciativu naše protivnice. Minutu před koncem trefila důležitou trojku Sauretová-Gillespiová a po ztrátě Machové 19 vteřin před koncem měly navíc její spoluhráčky v držení míč. Našim hráčkám až příliš dlouho trvalo, než přišel taktický faul - k němu došlo až deset sekund před koncem, ale Francouzsky následné dva trestné hody proměnily a čtyřbodový rozdíl znamenal definitivní konec nadějí. Nejvíce bodů: Česko - Machová 16, Vítečková 12, Veselá 9, Kulichová 7 Francie - Gomesová 19, Le Dreanová 12, Geudaová 10, Gillespiová 9.