Tým ZVVZ USK Praha vítá další posilu pro nadcházející sezónu, kterou je francouzská křídelnice Valériane Ayayi.

Valériane Ayayi

Narození: 29. dubna 1994 (Bordeaux, Francie)
Výška: 183 cm
Váha: 68 kg

Valériane Ayayi je francouzská reprezentanka, která v sezóně 2016/2017 oblékala dres euroligového týmu ESBVA-LM. Průměrně strávila na hřišti 27 minut, za které stihla nastřílet 9,4 bodů, doskočit 5,4 míčů, 1,8 asistencí a přidávala 1,8 zisků.

V sezóně 2017/2018 si pamatujete Velériane v dresu Bourges Basket, kde proti hráčkám ZVVZ USK Praha nastřílela 23 bodů, získala 7 doskoků a 3krát asistovala. Průměrně tak v loňské euroligové sezóně nastupovala, za francouzský celek, do utkání na 28 minut, bodový průměr měla 12,4 bodů a k tomu si připisovala 6,1 doskoků a 3,7 asistencí.

Valériane je také francouzskou reprezentantkou, která získala v roce 2013 stříbrnou medaili na EuroBasketu a z posledního Mistrovství Evropy, které se odehrálo v České republice si odvezla také stříbro.

Tímto tak vítáme další posilu a přejeme ať se Valériane Ayayi v dresu ZVVZ USK Praha daří.