Barcelona nad naše síly

23.10.2003
Velká nervozita. která provázela basketbalistky USK v průběhu celého zápasu byla hlavní příčinou jejich dnešní porážky. Vysokoškolačky se nedokázaly dostat do svého obvyklého tempa a premiérový zápas prohrály 52:76.

Začátek utkání dvou euroligových nováčků poznamenala oboustranná nervozita. Domácí se poprvé dostali do vedení ve druhé minutě. když Markéta Mokrošová trefila trojku (5:4). Bohužel to bylo v celém zápase naposled. kdy byly domácí basketbalistky ve vedení.

Španělky ze sebe shodily počáteční nervozitu mnohem rychleji a díky přesnější hře a lepšímu zakončení se ujaly v 5. minutě vedení 7:12. Domácím nepomohl ani oddechový čas. jejich výkon poznamenávala nervozita a obrovské množství nevynucených chyb.

Barcelona nepředvedla žádný extra výkon. domácí hráčky se však svými chybami porážely samy. Rozhodující náskok si soupeřky vytvořily ve druhé čtvrtině. Lepší obrana a jistější koncovka znamenala devatenáctibodové poločasové vedení 40:21.

Vysokoškolačkám nepomohla ani poločasová přestávka. Druhou půli sice otevřela svou druhou trojkou Mokrošová. hostující hráčky však další snížení nedovolily. Dvacetibodové vedení soupeřky uklidnilo a tak jim ve zbytku zápasu stačilo jen kontrolovat skóre. USK trápila i ve zbytku zápasu žalostná střelba. Obroučky soupeřek. jakoby pro ně dnes byly zakleté a tak přestože domácí moc chtěli. s vývojem zápasu již nedokázaly nic udělat. Barcelona svůj náskok ve druhé půlce ještě mírně zvýšila a mohla se tak radovat z premiérové výhry 76:52.

USK Blex Praha - Universitat Barcelona 52:76 (12:19 21:40 34:56)

Body: Matovičová 10. Hlaváčková 10. Mokrošová 8. Voračková 6. Pechová 6. - Brčaninovičová 16. Palauová a Reidová po 12. Congreavesová 11. Roviraová 9.
Rozhodčí: Chantalová (Fr.). Grzegorz (Pol.). Fauly: 22:15. Trestné hody: 12/9 - 22/16. Trojky: 5:2.
Diváci: 450 Nejlepší hráčka zápasu: Paulaová