Reprezentantky znovu vysoko prohrály s Ruskem

2.9.2006
Ani druhé přípravné střetnutí s Ruskem nevyšlo našim basketbalistkám podle představ. Na rozdíl od předchozího duelu sice Češky dokázaly zachytit úvodní nápor svých soupeřek a první čtvrtinu prohrály o jediný bod, ovšem v dalším průběhu zápasu už na výborně hrající Rusky nestačily.
Česká republika - Rusko 48:74 (16:17, 24:36, 39:55) V první části hry naše hráčky velmi dobře plnily své defenzívní úkoly a zejména díky tomu držely se svými protivnicemi krok. Po první krátké přestávce však Rusky začínaly mít výrazně navrch a to se postupem času projevilo i na vývoji skóre. Druhá čtvrtina skončila 8:19 v neprospěch českého národního týmu a sebevědomě hrající Rusko si díky tomu vypracovalo dvouciferné vedení. To pak ve druhém poločase navýšilo až k hrajici třiceti bodů a i druhý vzájemný duel tak nakonec naprosto jednoznačně vyhrálo. Pro ZVVZ USK je potěšitelné alespoň to, že naše křídelnice Michaela Pavlíčková byla nejlepší střelkyní České republiky. Jako jediná z celého družstva se dostala do dvouciferných čísel, když Rusku nasázela čtvrnáct bodů. Do utkání zasáhla i druhá hráčka USK Markéta Mokrošová. V závěrečné fázi přípravy před odletem na světový šampionát do Brazílie čekají svěřenkyně trenérů Jana Bobrovského a Lubora Blažka ještě dva duely s Austrálií. První z nich je na programu v sobotu 9. září od 18 hodin, o den později se v Brně hraje o dvě hodiny dříve.