Markétě Mokrošové se dařilo, ale národní tým krutě prohrál

30.8.2006
Krutou porážku o 49 bodů utrpěly reprezentantky České republiky v dnešním přípravném utkání se silným Ruskem. Svěřenkyně trenérů Bobrovského a Blažka prohrávaly už po první čtvrtině dvouciferným rozdílem a nakonec podlehly 46:95.
Ve včerejším zápase s Austrálií sice národní tým nepředvedl příliš kvalitní výkon, ovšem soupeřky působily naprosto odevzdaným dojmem a Češky tak zvítězily naprosto jednoznačně o třicet bodů 71:41. Australanky se nevídaně trápily především na útočné polovině hřiště. V prvních deseti minutách nastřílely pouhých pět (!) bodů a po prvním poločase svítil na ukazateli skóre velice nízky stav 30:17. Po přestávce naše hráčky navýšily své vedení až nad hranici třiceti bodů a s přehledem vyhrály. Česko - Austrálie 71:41 (30:17, 51:28) Nejlepší střelkyně: Vítečková 17, Machová 11, Pavlíčková 9, Kulichová a Uhrová 8 Středeční duel s Ruskem se proměnil v totální fiasko Česka. Naše soupeřky začaly ve velkém stylu, několik získaných míčů po chybách domácího týmu proměnily ve snadné koše z rychlých protiútoků a už v prvním poločase vedly o více než dvacet bodů. Ani po změně stran se obraz hry nijak zásadně nezměnil. Rusky i nadále navyšovaly svůj náskok a protože jejich hostitelky zaznamenaly v poslední části hry jen sedm bodů, nakonec zvítězily o těžko uvěřitelných 49 bodů!!! Nejlepší střelkyní české reprezentace byla rozehrávačka ZVVZ USK Markéta Mokrošová. Celkem nastřílela třináct bodů a byla jedinou dvoucifernou střelkyní našeho výběru. Michaela Pavlíčková nastřílela o šest bodů méně. Česko - Rusko 46:95 (11:26, 23:46, 39:69) Nejlepší střelkyně: Mokrošová 13, Kulichová 8, Pavlíčková 7 Další přípravné střetnutí s Ruskem odehrají české basketbalistky v pátek.