Opět překonáváme 100bodou hranici

25.11.2017
Basketbalistky ZVVZ USK Praha dnes hostily brněnský celek Technik Brno. Hráčky Brna přijely s 10 hráčkami a stejně tak do 10. kola ŽBL nastoupily Pražanky.

ZVVZ USK Praha –Technik Brno - 114:42 (33:9, 18:14, 34:11, 29:8)

Celkem rozpačitý začátek ze strany domácích hráček ZVVZ USK Praha znamenal vyrovnaný stav utkání, kdy hráčky Techniku Brno držely s favoritkami krok. Na začátku první čtvrtiny svítilo na tabuli skóre 9:9, od té chvíle ale domácí hráčky zabraly, zlepšily obranu a soupeřkám už nepovolily ani jeden bod a vyhrály jasně úvodní část 33:9. Hostující celkem držela nejlepší hráčka Brna Zítková, autorka nejvíce bodů hostů. Ve druhé čtvrtině hostující hráčky celkem úspěšně zakončovaly a nastřílely domácím 14 bodů.

Ve třetí části svěřenkyně Natálie Hejkové opět zabraly a dostaly Brňanky pod tlak a získávaly míče a díky rychlým protiútokům navyšovaly své vedení. V poslední čtvrtině domácí kontrolovaly svůj náskok a zaslouženě vyhrály. Do rotace se dostaly všechny hráčky. Velmi dobrý výkon předvedla mladá hráčka Kristýna Brabencová, autorka 14 bodů a ke konečnému výsledku přispěly bodově všechny hráčky.

Pavel Kubálek: "V tomto zápasu dostaly převážnou většinu času šanci mladé hráčky a v 7 případech naskórovaly 2ciferná čísla, takže jsme rádi, ikdyž některé úseky mohly být svižnější. A přesně tohle je šance pro mladá děvčata, kde se mohou ukázat a dát do toho 100%."

Body ZVVZ USK Praha: Režan 21 (13 doskoků), Romero 18, Zahui 16, Brabencová 14, Voráčková 12, Elhotová Kat. 11, Pospíšilová, Elhotová Kar. 8, Bonner 4, Xargay 2