Zůstáváme posledním neporaženým týmem EX U17

5.11.2017
Úspěšný víkend, porážíme Strakonice a Spartu

BK Strakonice - USK Praha 53:78

V sobotním zápase jsme se střetli s týmem Strakonic. Do Strakonic jsme jeli jako favorité, soupeři se z pěti zápasů nepodařilo vyhrát ani jednou. Jediné, co nás v tomto zápase mohlo zaskočit, bylo podcenění soupeře. Do utkání jsme vstoupili dobře a první čtvrtinu jsme vyhráli 23:9. Nasazení ze začátku utkání nám nevydrželo dlouho a během druhé čtvrtiny jsme dali Strakonicím šanci se vrátit zpět do zápasu. Druhá čtvrtina skončila nerozhodně a v polovině utkání bylo skóre 28:42. Stejně jako vstup do utkání, probíhala i třetí perioda a Strakonicím jsme odskočili na 30 bodů. Konec utkání se odehrával v poklidném tempu. Do utkání zasáhlo všech jedenáct hráček a všem hráčkám se podařilo bodově prosadit. Nejlepšími střelkyněmi byly Kateřina Zeithammerová (19), Natalie Lukačková (12) a Anna Merhautová (10).

BA Sparta - USK Praha 50:66

V druhém víkendovém utkání jsme zavítali do Stodůlek na palubovku BA Sparta. Vstup do utkání byl lehce váhavý, ale ještě během první čtvrtiny jsme se zvládli oklepat. Po první čtvrtině jsme vedli o tři body. Druhá čtvrtina byla rozhodující, velmi dobře jsme začali bránít a zahráli jsme několik rychlých protiútoků, které nám pomohly odskočit do poločasu na rozdíl třinácti bodů. Ve třetí čtvrtině se Spartě podařilo vrátit do zápasu, když stáhla náš náskok na 8 bodů. Zbytek utkáni jsme však ovládli a vytvořili jsme si pohodlný dvacetibodový náskok. Hráčky si zaslouží pochvalu za nasazení v obraně a za rychlé protiútoky, které korunovaly naše vítězství. Díky vítězství proti Spartě, jsme zůstali posledním neporaženým týmem v letošním ročníku extraligy U17. Nejlepší střelkyně Lukačková (17), Zeithammerová (16), Merhautová (12) a Gallasová (11).