Hráčky ZVVZ USK Praha v prvním kole porážejí KP Brno

23.9.2017
Basketbalistky mistrovského klubu čekal první hrací víkend v nové sezóně 2017/2018. Na Královce hostily eurocupový tým KP Brno. Za KP Brno nastoupila Ilona Burgrová, která do Brna přestoupila právě z pražského klubu.

ZVVZ USK Praha – KP Brno 98:64 (20:15, 24:19, 22:13, 32:17)

Svou premiéru si odbyla i nově příchozí hráčka Amanda Zahui, která se blízka 23 body. První čtvrtina byla ve znamení vyrovnané hry na obou stranách. Domácí hráčky se snažily odskočit, ale Brňanky vždy rozdíl dotáhly střelou z dlouhé vzdálenosti. Po deseti minutách bylo skóre 20:15 pro domácí. Ve druhé desetiminutovce se podařilo Pražankám odskočit na rozdíl 14 bodů po krásné spolupráci Marty Xargay s Amandou Zahui. Do poločasové pauzy se šlo do šaten za stavu 44:34.

USK se podařilo ve druhém poločase soupeři odskočit na rozdíl 16 bodů a svůj náskok stále Pražanky navyšovaly. Velkou zásluhu na tom mělo kvarteto Režan, Zahui, Elhotová Kat. a Xargay. Ke konci třetí čtvrtiny se ke jmenovaným hráčkám přidala Alena Hanušová, které na tabuli svítilo po odehraných 30 minutách 12 bodů. V poslední čtvrtině se do rotace dostaly postupně všechny hráčky ZVVZ USK Praha. Pro Pražanky to byl tak první ostrý start v nové sezóně ŽBL. Další zápas je na programu ve středu 27.9. od 18.00 na Královce, kde budou hostit BK Karlovy Vary.

Body ZVVZ USK Praha: Zahui 23, Režan 14, Elhotová Kat. a Hanušová 12, Xargay 11, Elhotová Kar. 9, Mainclová 8,  , Voráčková 5, Romero 4,