V Brně jsme ukončili sezonu přijatelnou porážkou

20.4.2006
K poslednímu finálovému zápasu jsme v Brně nastoupili pouze se sedmi hráčkami, ovšem i přesto jsme předvedli kvalitní výkon, který vyústil v přijatelnou porážku o 24 bodů. Brňanky nakonec zvítězily 83:59 a opět tak obhájily mistrovský titul, naše hráčky si pověsily na krk stříbrné medaile.

Nově fotogalerie z posledního zápasu!!!

Gambrinus Brno - USK Praha 83:59 (17:10, 42:28, 67:49) KONEČNÝ STAV SÉRIE: 3 - 0 V první části hry jsme se na útočné polovině hřiště prosazovali jen velice obtížně, ale protože i naše obrana fungovala výborně, po celou dobu jsme se udrželi s domácím favoritem v kontaktu. Ve druhé desetiminutovce se sice náskok Brna chvílemi vyšplhal do dvouciferné podoby, ale v závěru prvního poločasu jsme po dvou rychlých trojkách v podání Veroniky Bortelové a Markéty Mokrošové snížili na 28:36! O osudu zápasu defintivně rozhodl přelom obou poločasů. Na naše dva zásahy z perimetru totiž odpověděla dvěma trojkami Machová a Gambrinus se šňůrou 13:2 dostal do devatenáctibodového trháku (23. minuta 49:30). Přelom třetí a čtvrté čtvrtiny jsme sice vyhráli 9:0, což znamenalo úpravu skóre na slibných 54:67, ale Brno díky sedmi bodům v řadě za sebou v podání Miltonové-Jonesové znovu získalo dvacetibodový náskok a dokráčelo si pro třetí finálový bod. Domácí basketbalistky se tak mohly radovat z jedenáctého mistrovského titulu v řadě, zatímco vysokoškolačky splnily svůj cíl a stejné jako v loňské sezoně dosáhly na druhé místo. "Utkání se nehrálo v příliš vysokém tempu, ale postupem času spělo k očekávanému vítězství Brna," uvedl hlavní trenér USK Praha Lubor Blažek. Pro těžké utkání měl k dispozici pouze sedm zdravých hráče, které však svou roli zvládly na výbornou. Nejlepší střelkyní byla s devatenácti body Markéta Mokrošová (trojky 4/6), jen o čtyři body méně zaznamenala rozehrávačka Veronika Bortelová (trojky 3/5). "Dělali jsme, co jsme mohli a na rozdíl od prvního utkání v Brně jsme rozhodně nehráli se skloněnou hlavou," doplnil Lubor Blažek. Střelkyně: Brno - Miltonová-Jonesová 21, Žirková 15, Vítečková 14, Machová 10, Veselá 9, Kulichová 6, Hartigová 5, Kováčová 2, Hejdová 1 USK - Mokrošová 19, Bortelová 15, Brantlová 8, Pavlíčková 8, Opluštilová 5, Gerstnerová 4 Střelba za 2 b.: 25/52 - 12/41 Střelba za 3 b.: 9/15 - 10/19 Trestné hody: 6/9 - 5/7 Doskoky: 39 - 23 (útočné 9 - 3) Asistence: 13 - 9 Ztráty: 15 - 16 Osobní chyby: 10 - 7