Druhý finálový zápas byl podstatně vyrovnanější

19.4.2006
Druhé utkání finálové série Ženské basketbalové ligy mezi USK Praha a Gambrinusem Brno sice opět vyznělo lépe pro hostující družstvo, ovšem naše hráčky tentokrát sehrály s favoritem poměrně vydařenou partii. To platí zejména pro první poločas, který jsme prohráli jen o čtrnáct bodů.
USK Praha - Gambrinus Brno 53:91 (17:21, 30:44, 43:65) STAV SÉRIE: 0 - 2 První čtvrtinu vysokoškolačky prohrály pouze o dva koše, přičemž v 8. minutě dokonce po koši Markéty Mokrošové na chvíli vedly. Neudržitelná Machová však během úvodních sedmnácti minut nastřílela plných šestnáct bodů a především její zásluhou Brno skóre rychle otočilo ve svůj prospěch. Na poločasovou přestávku odcházely hostující hráčky spokojenější, ale ani tým USK nemusel truchlit. Ve značně okleštěné sestavě bez zraněných opor Janell Burseové či Sviatlany Volné jsme s obhájkyněmi titulu odehrály vydařených dvacet minut. Ve druhém poločase už rozdíl ve skóre pravidelně narůstal. V polovině třetí desetiminutovky vedl Gambrinus již o dvacet bodů a bylo jasné, že si z Folimanky odveze očekávané vítězství. "Škoda, že jsme v televizi neukázali vyrovnanější partii a lépe tak nepropagovali ženský basket, ale je třeba vidět, že jsme hráli v podstatě v osmi lidech," konstatoval trenér USK Lubor Blažek. Nejvíce bodů: Mokrošová 14, Brantlová 11, Bortelová, Pavlíčková a Gerstnerová po 8 - Machová 26, Žirková 19, Vítečková 10, Veselá a Miltonová-Jonesová po 9