Druhé semifinále přineslo vyrovnanější průběh

1.4.2017
Semifinálová série mezi ZVVZ USK Praha a DSK Basketball Nymburk se přesunula do Nymburku. Kde byl na dnešní program naplánován druhý semifinálový zápas. Od 13.00 mohli diváci vidět zápas mezi loňskými finalisty.

DSK Basketball Nymburk – ZVVZ USK Praha 67:83 (16:25, 22:27, 16:20, 13:11)

V prvním utkání jasně dominovaly domácí hráčky ZVVZ USK Praha, kdy jasně zvítězily 107:44. Po přesunu série do Nymburka nečekal Pražanky vůbec lehký zápas. Utkání otevřela Candice Dupree po asistenci Marty Xargay. Na druhé straně odpověděla Ursu, trojkou. Ve třetí minutě utkání se podařilo basketbalistkám USK odskočit na rozdíl 4 bodů, díky úspěšné střele Terezy Vyoralové. Domácí hráčky ale opět během dvou minut dokázaly smazat manko. USK se ale podařilo i tak vytvořit v první desetiminutovce 9bodový náskok. V počátku utkání to vypadalo, že navážeme na minulý zápas, kdy jsme si vytvořili pěkný náskok. Nicméně jsme se nevěnovali naplno obraně, takže jsme dostávali hodně laciných košů," řekl po vítězném utkání Ivan Beneš. Ve druhé části se dařilo Aleně Hanušové, která dokázala soupeřkám v této části zápasu, nasázet 11 bodů. Hostující celek druhou část zvítězil a prohloubil své vedení na 14 bodů. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný na obě strany. Celkově v něm nakonec zvítězily Pražanky, ale o pouhé dva body. „Soupeř vycítil svoji šanci a v druhém poločase s námi hrál vyrovnanou partii," dodal asistent trenérky. Nejvíce starostí dělala hráčkám z Královky rumunská reprezentantka Ursu, která v zápase zaznamenala 19 bodů. „Dnešní zápas byl pro nás v neobvyklý čas. To zapříčinilo lehkou nekoncentrovanost. Bohužel jsme nechaly hráčku Ursu rozehrát k životnímu výkonu. Toho bychom se měly vyvarovat do příštích utkání jak v české lize, tak i v Eurolize," zhodnotila druhý semifinálový duel Ilona Burgrová. V tomto zápase se podařilo 5 hráčkám USK překonat dvoucifernou hranici bodů. Díky vítězství na půdě Nymburka vede ZVVZ USK Praha v sérii 2:0. Další zápas se hraje již v úterý 4. 4. od 18.00 ve Sportovní hale Králvoka. Pokud v tomto utkání svěřenkyně Natálie Hejkové zvítězí, stanou se tak prvním letošním finalistou ŽBL 2016/17.